رویکرد جدی دولت با دشمن به کرسی‌نشاندن منافع انقلابی باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77444
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۰۵
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه همواره رویکرد انقلابی پیروز است، گفت: دولت باید صادقانه برای به کرسی‌نشاندن منافع دینی، ملی، انقلابی با دشمن رویکرد جدی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه در روز تاسوعای حسینی با اشاره به اینکه همواره رویکرد انقلابی پیروز است، گفت: دولت باید با صداقت تمام مصالح اسلام و مسلمین، منافع ملت از لحاظ (اقتصاد، دین، شرف و حتی رفاه ) را در نظر بگیرد و صادقانه برای به کرسی نشاندن منافع دینی، ملی، انقلابی با دشمن رویکرد جدی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه استان با اشاره به نامه رهبری به رئیس جمهور درخصوص بر جام تصریح کرد: مقام معظم معظم رهبری بسیاری از تحقیرها و توهین های دشمن روشن کردند و به گفته یکی از عزیزان، رهبر با این کارشان در واقع انشایی که دشمن به عنوان برجام نوشته بود را پاره و در قالب دیکته ای به آنها گفت اگر وعده هایی را که گفتید انجام ندهید ما تحریم ها را به هم می زنیم.

این مسئول با بیان اینکه ایران اسلامی بر مواضع خود پایبند است، خطاب به آمریکایی ها گفت: مگر این ملت می گذارند که شما هر غلطی بخواهید انجام دهید و ایران را یک سرزمین امن برای کارهای خود بدانید؛ ایران کشور حضرت ابوالفضل(ع)، امام حسین(ع) و تمام شهدا و سرداران لشگری است.

عابدینی با مورد خطاب قرار دادن آمریکا خاطرنشان کرد: مبادا کاری کنید که برای همیشه برایتان پشیمانی به بار آید به طوری که اگر یک موشک از ما برای دشمن به پا خیزد برای آنها کفایت میکند.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری با این نامه آمریکا را از مقام کدخدایی عزل و چهره کدیر و محرمانه آن را برای همه جهانیان به نمایش گذاشتند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: زمانیکه قانون کاپیتولاسیون در ایران وضع شد امام خمینی در نقش ولی فقیه با روشن فکری تمام چنان موضوع را تشریح کردند که حتی در آن زمان روشن فکران دانشگاهی نمی دانستند کاپیتولاسیون چیست.

این مسئول اضافه کرد: کاپیتولاسیون طوری برنامه ریزی شده بود تا ایران را به بدترین حالت تحقیر کنند و زمانیکه امام خمینی آشکار اعتراض کردند نه تنها آن قانون وضع نشد بلکه دست آمریکا برای همیشه از ایران قطع شد و همواره باید قطع بماند .

عابدینی تاکید کرد: همه مسلمانان جهان از دولت جمهوری اسلامی ایران انتظار دارند که بدون هیچ سهل اندیشی با دقت و دلسوزی در مقابل آمریکایی ها عمل کنند چه بسا که آمریکایی‌ها ۴ روز دیرتر نتیجه بر جام را اعلام کردند که موثر در انتخابات تا نتایج به نفع خودشان برسد.

وی بیان اینکه بصیرت یکی از ویژگی‌های اهل تقواست، اظهار کرد: همه انسان‌ها از نظر ایمان در یک رتبه نیستند و باید ایمان خود را به ایمان افراد مرتبه بالا برسانیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه مومنان از جایگاه بالایی برخوردارند بیان کرد: خدا به کافران اجازه نداده بر مومنین تسلط داشته باشند و نتیجه اعتماد صدام برای نابودی جمهوری اسلامی به آمریکا، اروپا و کشورهای متحد چیزی جز آتش گرفتن و نابود شدن نداشت.

این مسئول در ادامه با اشاره به ولایت مداری حضرت ابوالفضل(ع) خاطرنشان کرد: زمانی که شمر برای دادن امان نامه نزدیک خیمه امام حسین(ع) شد حضرت ابوالفضل حتی از صحبت با ایشان امتناع می کردند و به اصرار امام حسین به در خیمه رفتند و چنان جوابی به شمر دادند که تا به حال از کسی نشنیده بود.

عابدینی در ادامه افزود: اگر کسی بخواهد با پیش کشیدن مسائل اقتصادی و ایجاد راه نفوذ برای آمریکا بین ما و مقام معظم رهبری فاصله بیندازد، کار شمر را کرده و افرادی که خائنانه در مقابل ایران توطئه می کنند به سرانجام کار خود خواهند رسید.

وی با اشاره به شهادت حاج سید مصطفی خمینی اظهار کرد: در چنین روزی ایشان به سبک مشکوکی که طریقه آن مشخص نبود از روی قصد و قرض و برنامه به شهادت رسیدند.

امام جمعه قزوین در انتها افزود: در زمان شهادت حاج مصطفی در تبعید به سر می‌بردند و زمانی که خبر به ایشان رسید فرمودند مصطفی امید و آینده انقلاب است و در حقیقت نیز همانطور بود چرا که با شهادت ایشان انقلاب جان تازه ای گرفت و به پیروزی رسید.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار