بازنشستگی ۴۵هزار معلم تا سال آینده/ نیازمند ۷۵هزار نیرو برای سال تحصیلی جدید هستیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156341
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۳:۰۶
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خبر داد
شاخص : معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: ۴۵ هزار معلم از سیستم آموزشی کشور خارج خواهند شد لذا برای آغاز سال تحصیلی ۹۷به ۷۵ هزار معلم نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار احتماعی شاخص نیوز، علی زر‌افشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در شورای اداری آموزش و پرورش استان که صبح امروز در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: رشد و توسعه کشو‌رها به وسیله آموزش و پرورش تحقق یافته و آینده یک کشور را باید در وضعیت حال حاضر آموزش و پرورش آن جست‌و جو کرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: زمانی تصور براین بود که نیروی فیزیکی و طبیعی عامل رشد و تعالی هستند اما امروزه نیروی انسانی در توسعه کشورها نقشی اساسی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه انسان‌ها کشور را به سوی تعالی و رشد برده و آرزوها و آرمان‌های ملت را محقق می‌سازند، افزود: انسان‌ها در مدارس تربیت می‎‌شوند لذا اعتماد یکی از اصلی‌ترین محورها برای ایجاد سرمایه و توسعه اجتماعی است.

این مسوول در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش نهادی متعلق به تمامی اقشار جامعه است گفت: فرهنگیان جزو اولین گروه‌های مرجع اجتماعی هستند بنابراین برای ایجاد تحول، توسعه و پیشرفت در جامعه به ‌کارگیری ظرفیت معلمان ضروری است.

این مسوول بیان کرد: شورای آموزش و پرورش با ایجاد حساسیت نسبت به این دستگاه در سطح جامعه و ارگان‌ها سعی درحل مشکلات و رفع مسایل دارد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تشریح کرد: مجمع  خیرین مدرسه ساز به عنوان جریان ارزشمند در کشور در صدر تمامی امور خیریه قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: بیش از ۳۵ درصد مدارس کشور توسط خیرین مدرسه‌ساز احداث شده است که این امر از باو‌رهای ایمانی و دینی موجود در نظام تعلیم و تربیت است و همواره مورد توجه سایر کشورها قرار می‌گیرد.

این مسوول بیان کرد: طرح خیرین اندیشه ساز که به عنوان طرح برتر علمی انتخاب شد به افرادی می‌پردازد که به علت توانمندی در عرصه نرم‌افزاری و یا عدم توان مالی در امور آموزشی با آموزش پرورش به عنوان مدرسه‌یار همکاری می‌کنند.

زر افشان عنوان کرد: ۱۲۰۰ معلم در استان قزوین و ۳۰هزار معلم برای ۶۰۰ هزار دانش‌آموز پایه دوازدهم در سال آینده نیازمند هستیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: ۴۵ هزار معلم از سیستم آموزشی کشور خارج خواهند شد لذا برای آغاز سال تحصیلی ۹۷به ۷۵ هزار معلم نیاز داریم.

این مسوول تصریح کرد: برای عبور از دغدغه استقرار پایه دوازدهم تنها ظرفیت داخلی آموزش و پرورش پاسخگوی نبوده و نیاز به حمایت سایر دستگاه‌ها در سطح استان وجود دارد.

وی تشریح کرد: ۳۳۰ هزار نفر از این تعداد دانش آموزان فنی حرفه ای هستند که به منظور توسعه اشتغال نیازمند بستر مناسب و تجهیزات هستند.

زر افشان خاطر نشان کرد: بودجه از ۶۰ میلیارد تومان به ۷۵ میلیارد تومان ارتقاء یافته و بودجه تجهیزات به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال ۹۷ دانش‌آموزان برای اولین بار به صورت همزمان امتحانات نهایی و آزمون کنکور را تجربه خواهند کرد بنابراین در زمینه کیفیت بخشی به آموزش دچار چالش خواهیم شد.

وی در انتها افزود: افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان منوط به ایجاد ردیف استخدامی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار