ایران جانبی

باید از عملکرد سلیقه‌ای اجتناب کرد/ به ۹۰درصد مسائل شهرداری قزوین اشراف دارم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 200780
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۲۱
شهردار قزوین:
شاخص : شهردار قزوین گفت: سعی کردیم فرایندها را شناسایی کنیم و در این راستا به خاطر کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد شهروند هوشمند یا اینترنت اشیاء را پیشنهاد کردیم.

سیاوش طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه مدیریت شهری در برنامه‌های مختلفی گنجانده می‌شود، اظهار کرد: مدیریت شهری واقعا باید مدیریت واحد یا یکپارچه در برنامه سوم باشد.

وی با اشاره به اینکه شهر قزوین در تمامی حوزه‌ها رصد شده است، افزود: تقریبا به ۹۰درصد مسائل شهرداری قزوین اشراف دارم و آن چیزی که در مدیریت شهری قابل توجه است بودجه نویسی است.

طاهرخانی بیان کرد: اگر قرار است بودجه‌ای را بنویسیم باید اهداف را در آن رعایت کنیم به طوری که اصل جامعیت بودجه، وحدت رویه و انعطاف‌پذیری باید مورد توجه قرار گیرد؛ الزاماتی که در فرادست وجود دارد حوزه شهری را در صرف منابع و مصالح با اقتصاد مقاومتی مصادف کرده است.

شهردار قزوین گفت: سعی کردیم فرایندها را شناسایی کنیم و در این راستا به خاطر کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد شهروند هوشمند یا اینترنت اشیاء را پیشنهاد کردیم که هم در کاهش هزینه‌ها موثر است و هم در افزایش درآمدهای شهرداری گام‌های موثری خواهیم برداشت.

وی اضافه کرد: لایحه بودجه پایدار شهرداری‌ها اکنون در دستور کار مجلس قرار دارد و امیدواریم که به زودی تصویب شود تا شاهد ایجاد شرایط بهتری در فضای شهرداری‌ها باشیم.

مناسبت سازی را باید از درون دستگاه داشته باشیم

این مقام مسئول با اشاره به بکارگیری نیروی کارآمد و متعهد در بدنه شهرداری تصریح کرد: در حوزه شهری از مسائل درون سازمان کمی غافل شدیم به این معنی که  نیروی انسانی بزرگترین سرمایه‌ یک دستگاه است که باید مورد توجه قرار دهیم.

طاهرخانی افزود: مناسبت سازی را باید از دورن دستگاه داشته باشیم که در دستور کار ما قرار دارد و باز طراحی نظام تقسیم کار را در حوزه‌های شهرداری خواهیم داشت.

شهردار قزوین ابراز کرد: در شهرداری باید فرایندمدار و مدیریت سیستمی را قائل شد و از عملکرد سیلقه‌ای اجتناب کرد لذا باید فرایندها در کوتاهترین زمان اتفاق بی‌افتد و خیلی از مناسبت‌ها براساس چارچوب اجرا شود.

وی با بیان اینکه در حوزه ترافیک و حمل و نقل برنامه‌های جدی را برای شهر قزوین باید در نظر گرفت، گفت: ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده و تاریخی در قزوین چالشی است که امیدواریم بتوانیم هزینه‌ها و تخفیف‌های مورد نظر برای شهرداری را از وزارت کشور جذب کنیم.

طاهرخانی در پایان بیان کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق و فرایندی بتوانیم گام‌های موثر و خوبی را در مدیریت شهری قزوین برداریم لذا باید با اندیشه و عقلانیت در کارها و مردم محور بودن و با دید کارشناسانه در مسائل شهری ورود کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار