ایران جانبی

» بودجه استان قزوین حتی در حد اداره یک شهرستان هم نیست
کد خبر: 200300
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۶:۱۳
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: استان قزوین با چالش‌های جدی مواجه است و مشکلات عدیده‌ای از قبیل کمبود نیروی انسانی و امکانات ساختاری دارد لذا با بودجه‌ای که حتی در حد یک شهرستان نیست اداره می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، هدایت الله جمالی پور در کارگروه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: آسیب مواد مخدر به قدری زیاد است که امروز حتی علمای اهل سنت هم ورود کرده و فتوا دادند و احساس خطر کردند.

وی افزود: باید همه با عظم جمعی به مسئله بپردازیم و ببینیم تصمیمات و عملکرد ما چه نتیجه ای دارد و باید ببینیم که مردم به ما چه نمره‌ای می‌دهند وگرنه ارائه آمار و ارقام روی کاغذ کار آسانی است‌.

استاندار قزوین ادامه داد: در بحث اعتیاد و موادمخدر باید ارزیابی منطقه‌ای داشته باشیم و
امیدوارم که بتوانیم با رویکرد جدید در این مسئله ورود کنیم چراکه قزوین باوجود اینکه ۲۵سال است استان شده اما همچنان کم برخوردار است و هنوز امکانات بسیاری در آن فراهم نیست.

جمالی پور تصریح کرد: استان قزوین با چالش‌های جدی مواجه است و مشکلات عدیده‌ای از قبیل کمبود نیروی انسانی و امکانات ساختاری دارد لذا با بودجه‌ای که حتی در حد یک شهرستان نیست اداره می‌شود.

تا حرف از بودجه و امکانات می‌زنیم مسئولین گوش‌ها را می‌گیرند

این مقام مسئول عنوان کرد: متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که تا از امکانات و بودجه حرف می‌زنیم مسئولین دستشان را روی گوش می‌گذارند تا نشنوند و ما هم این وضعیت کشور را درک می‌کنیم.

وی بیان کرد: با وجود اینکه درگذشته شرایط بهتری برای ارتقاء سطح بودجه‌ای و امکانات در استان وجود داشت اما از این موضوع غفلت شده و امروز این ارث به ما رسیده است.

استاندار قزوین تصریح کرد: استان قزوین هنوز مرکز ماده ۱۶ندارد و باید مسئله را حل کنیم؛ اهمیت کار بالاست و همه دستگاه‌ها باید برای این کار اهتمام بورزند؛ اینکه به راحتی در سطح شهر ما خرده فروشی موادمخدر اتفاق می‌افتد خیلی بد است.

جمالی پور تاکید کرد: نباید این ظرفیت را برای سودجویان و سوداگران ایجاد کنیم که به راحتی بخواهند اقدام به خرید و فروش مواد کنند و البته بخشی از این موارد ابزار دشمن است.

این مقام مسئول گفت: مسئولین باید مبارزه با موادمخدر را جزوی از برنامه زندگی خود بدانند و برای مقابله با اعتیاد باید در دل مردم سفیرسازی کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: اعتیاد پدیده شومی است که از توسعه و پیشرفت کشور و استان جلوگیری می‌کند؛ ما باید با برنامه جدید و کاربردی وارد صحنه شویم و این نتایج کاملا در جامعه ملموس باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار