روش‌های تعلیم و تربیت باید منطبق با دانش روز باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 102001
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۴:۴۶
معاون وزیر آموزش و پرورش:
شاخص : معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تمام روش‌های تعلیم و تربیت باید منطبق با روش‌های پیشرفته روز باشد، گفت: آموزش وپرورش به معنای آموزش مهارت‌های زندگی مطابق با دانش روز است که معلمان باید در این زمینه خود را ارتقاء دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش تکریم و تجلیل از پیشکسوتان، معلمان و تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و مسئولین استانی برگزار شد.

مجید قدمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در ادامه با بیان اینکه معلمان استثنایی منشا تغییر وتحول در جامعه هستند، عنوان کرد: تحول را در نظام جمهوری اسلامی باید در مدارس و کلاس‌های درس آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه بهترین روش تربیتی در اسلام الگوپذیری است، خاطرنشان کرد: شهید مطهری با توجه به تسلط برمباحث دینی و علمی اسوه‌ای بی نظیر برای معلمان است ؛ امام خمینی (ره) در مورد ایشان فرمودند مطهری ثمره عمر من بوده و تمام کتاب‌هایش مورد تایید من است.

قدمی مخاطب شناسی و زمان شناسی را از ویژگی‌های برجسته شهید مطهری عنوان کرد و گفت: معلمان نیز باید همانند شهید مطهری مبانی تئوریک انقلاب را تبیین کرده و در اصول آموزشی سرلوحه کارخود قرار دهند

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای حرکت در مسیر پیشرفت باید مسیر مبدا و مقصد مشخص شود: در آموزش پرورش استثنایی کشور نیز باید این نگاه در حوزه نظارت و آموزش حاکم شود تا با وجود تنگناها و کمبودها بتوانیم حرکتی همراه با پیشرفت داشته باشیم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: بودجه وزارت آموزش و پرورش به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و با توجه به نگاه حمایتی به این حوزه باید برنامه‌ریزی دقیقی در راستای اهداف خود داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تمام روش‌های تعلیم و تربیت باید منطبق با روش‌های پیشرفته روز باشد اذعان داشت : آموزش وپرورش به معنای آموزش مهارت‌های زندگی مطابق با دانش روز است که معلمان باید در این زمینه خود را ارتقاء دهند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه معلولیت مشکل فرد نیست مشکل جامعه است، افزود: هنگامی سخن از انسانیت هست حساب وکتاب نداریم و باید به حقوق همه افراد به طور یکسان توجه شود.

قدمی ابراز کرد: طی ۲ سال گذشته آثاری تولید شده تا بتوانیم معلمان عادی را در جهت تعلیم با دانش‌آموزان استثنایی آموزش دهیم که خوشبختانه این اتفاقات موجب کیفی تر شدن آموزش‌ها در آموزش وپرورش عادی شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد: استان قزوین جزو استان های موفق در حوزه آموزش‌های استثنایی بوده است حاصل تلاش معمان توانمند در حوزه‌ آموزشی است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار