بودجه کنونی آموزش و پرورش ۲۴ هزار میلیارد تومان است/ از شغل معلمی به مجلس راه یافتم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57671
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۸:۳۵

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، مراسم تجلیل از معلمان نمونه کشوری، استانی و منطقه ای با حضور محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد.

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور در این مراسم اظهار کرد: این ایام فرصتی است تا در جوامع و گردهمایی‌های مختلف به نمایندگی از دولت تدبیر و امید در راستای تقویت همدلی و همزبانی شرکت کنم.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: این حضور یادآوری و رجعتی به اصل است گرچه یک دوره نسبتأ طولانی در مجلس شورای اسلامی خدمت کرده‌ام ولی آموزش و پرورش مصدر و محلی بود که از آن‌جا به مجلس رفتم.

وی در ادامه افزود: همه مراحل معلمی از مسیر تدریس در کلاس درس، مدیریت مدرسه، مسئولیت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها طی شد و در طول ۱۶ سال حضور در مجلس هم، هرچند این فرصت جهت حضور در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بود اما در ۴ دوره حضور در مجلس، مسئول مجمع فرهنگیان مجلس بودم.

سخنگوی دولت افزود: ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع شما فرهنگیان در هفته گرامیداشت مقام معلم باید گفت که دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش در هیئت دولت تنها نیستند بلکه نماینده دیگری در هیئت دولت همراه ایشان است و من افتخار این نمایندگی را دارم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور عنوان کرد: قرار است در سال جاری، کشور با بودجه‌ای در حدود ۲۴ میلیارد دلار درآمد ارزی اداره شود این در حالی است که درآمد کشور در سال ۹۰ بالغ بر ۱۲۰ میلیارد دلار بود.

این مقام مسئول ادامه داد: در سال ۹۰ مجموع اعتبارات آموزش و پرورش در بخش هزینه‌ای، ۱۲ هزار میلیارد تومان بود ولی امروز این افتخار برای دولت خدمتگزار وجود دارد که میزان اعتبارات آموزش و پرورش بالغ بر ۲۴ هزار میلیارد تومان باشد.

نوبخت بیان کرد: برای سال ۹۴ علاوه بر بودجه ۲۴ هزار میلیارد تومانی که برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است، ۱۳۵۰ میلیارد تومان دیگر به این رقم در مصوبه ماه گذشته هیئت دولت افزوده شد و در سال آینده نیز مبلغ ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به این مبلغ اضافه می‌شود.

سخنگوی دولت گفت: توانایی مالی دولت با توجه به جمیع جهات همین است و امیدواریم با ایجاد شرایط مناسب بتوانیم به نحو شایسته‌ای در حوزه آموزش و پرورش عمل کنیم.

این مقام مسئول در بخش پایانی سخنان ضمن دعوت از استاندار محترم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت حضور در تهران در روز شنبه به منظور بررسی ره‌آورد این سفر عنوان کرد: تا روز شنبه برآوردی از میزان نیازها داشته، همچنین مسائل و مشکلات فرهنگیان را دسته‌بندی کرده و به ما منعکس کنید تا اقدامات لازم انجام شود.
گفتنی است، در این همایش با حضور مسئولین کشوری و استانی از برنامه ۴ ساله آموزش و پرورش و عملکرد یک‌ساله آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ رونمایی شد.

انتهای پیام/۲۰۰/د/م

منبع: صبح قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار