لزوم بکارگیری دیپلماسی صحیح در مقابل استکبار/ آمریکا پس از برجام گستاخ‌تر شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88118
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۴:۳۷
امام جمعه قزوین تاکید کرد:
شاخص : امام جمعه قزوین با هشدار به اینکه دولتمردان ما مراقب دیپلماسی خود باشند، افزود: این توطئه جدید آمریکایی ها اهانت به ایران است، هنوز جوهر برجام خشک نشده شاهد اقدامات خصمانه آمریکا علیه کشورمان هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی امام جمعه و نماینده ولی فقیه قزوین در خطبه های نماز جمعه این هفته با تاکید بر رعایت تقوا در همه امور زندگی اظهار کرد: خداوند متعال، اهل ایمان را همواره به رعایت تقوا و همنشینی با اولیاء الهی دعوت کرده است.

وی با اشاره به هفته وحدت و تاکید بر وحدت بین شیعه و سنی در اقوام مختلف گفت: ایجاد وحدت بین اقشار مختلف تنها هنر ما نیست، چرا که ما باید خواستار وحدتی عمیق تر و ایمانی راسخ تر در دلهایمان باشیم.

نماینده ولی فقیه استان با بیان اینکه ولایت خداوند بالاترین ولایت است، افزود: ولایت پیامبر در تجلی ولایت خداوند و ولایت امام علی و ولایت فقیه در امتداد ولایت حضرت رسول(ص) است که انسان را از تاریکی ها و ظلمات به سوی نور هدایت می کنند.

عابدینی با اشاره به حضور مردم در حماسه ۹ دی بیان کرد: مردم در ۹ دی در مقابل فتنه گران به میدان رفته و فریب خوردگان را بیدار کرده و به میان صفوف خود کشاندند؛اگر ۹ دی نبود امروز ما وضعیتی بدتر از عراق و سوریه را تجربه کرده بودیم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی بیان کرد: از جامعه مسیحیت دعوت می کنیم که برای پی بردن و شناخت حقیقی حضرت عیسی مسیح، مادر بزرگوارشان و انجیل حقیقی و تحریف نشده، قرآن را مطالعه کنند.

وی در ادامه به سالگرد ارسال نامه امام راحل به گورباچف، رئیس جمهور شوروی سابق افزود: امام در این نامه به وی فرمودند:” از این به بعد باید کمونیست را در موزه‌ها بیابیم” که چندین سال پس از نامه امام شوروی تجزیه شد؛ یعنی امام خمینی(ره) خطر استکبار آمریکایی را گوشزد کرده بود.

عابدینی در ادامه با اشاره به کشف حجاب توسط رضاخان خاطرنشان کرد: رضا خان به معنای آزادی و مشارکت زنان در جامعه آنها را به نابودی کشاند.

وی با بیان اینکه جایگاه زنان در قرآن اکرام شده است، تصریح کرد:این روزها باید هوشیاری خودمان را ارتقا دهیم چراکه امروزه به خصوص در نزدیکی ایام انتخابات افرادی به بهانه های واهی خواستار حمایت از زنان می شوند و باید در جواب به آنها گفت که تا حالا کجا بودند؟!

نماینده ولی فقیه با اشاره به توطئه های جدید آمریکایی‌ها در آستانه اجرای برجام خبر داد: آمریکایی ها تصمیم گرفتند فهرستی جدیدی از افراد و شرکت ها را به لیست تحریم ها اضافه کنند و این در واقع نقض برجام است.

امام جمعه قزوین با هشدار به اینکه دولتمردان ما مراقب دیپلماسی خود باشند، افزود: این توطئه جدید آمریکایی ها اهانت به ایران است، هنوز جوهر برجام خشک نشده شاهد اقدامات خصمانه آمریکا علیه کشورمان هستیم.

عابدینی با اشاره به مصادره شدن ۲ میلیارد دلار ثروت کشور ایران به عنوان غرامت افرادی که در لبنان و عربستان کشته شدند، بیان کرد: چرا ما باید در مقابل ۱۷ هزار شهید و صدها هزار مجروح و جانباز و اسیر تقاضای غرامت نکنیم؟! مردم ایران اسلامی در مقابل آنها طلبکار بوده و باید در برابر همه خسارت های وارده شده به کشور تقاضای غرامت کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار