بیان ناکارآمدی دولت تدبیر و امید از اهداف دشمنان است
کد خبر: 112089
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۳۶
معاون امور مجلس رییس جمهور:
شاخص : معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: کسی که مردم را نسبت به دولت ناامید و ناکارآمدی دولت را به جامعه القا کند حتما در مسیر دشمن قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رییس جمهور در همایش راه رجایی که به مناسبت هفته دولت در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: دولت یازدهم در سال ۹۲ با شرایط سخت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی روی کار آمده است.

وی با اشاره به ذخایر اندک گندم در آغاز به کار دولت یازدهم یادآور شد: ابتدای کار این دولت حتی تغذیه و سلامت مردم مورد تهدید قرار گرفته بود اما امروز حق انرژی هسته‌ای ایران به رسمیت شناخته شده و مبادلات ارزی و صادرات نفت انجام می‌شود و خوشبختانه مجددا توانسته‌ایم به بازارهای از دست رفته نیز راه یابیم.

معاون امور مجلس رییس جمهور مطرح کرد: طبق گزارشی که وزیر راه در هفته دولت اعلام کرده، تراز صادرات نسبت به واردات کشور در حال پیشی گرفتن است.

این مسئول اذعان داشت:  کشور در سال جاری از لحاظ ذخیره گندم به خودکفایی رسیده و بیش از ۱۴ میلیون تن ذخیره گندم دارد.

امیری با اشاره به رشد ۴/۴ درصدی تورم تشریح کرد: تمام برنامه‌های دولت طبق بررسی و کارشناسی علمی و اقتصادی طراحی شده به همین دلیل توانسته تورم کشور را مهار کند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۵۰۰ واحد صنعتی راه‌اندازی شده است، افزود: کشور در تمام بخش های کشاورزی و صنعتی رشد داشته و در مسیر توسعه قرار گرفته است.

بعد از برجام  ۳۷۱ میلیون دلار  سرمایه گذاری در استان قزوین انجام شده است

معاون امور مجلس تصریح کرد: بعد از برجام ۳۷۱ میلیون دلار در استان قزوین سرمایه گذاری شده که در ۴۴ سال گذشته ۵۲۶ میلیارد بوده است به طوریکه در بخش صنعتی ۷ درصد رشد داشته و در بخش کشاورزی با مدرنیته کردن آبیاری شاهد جهش قابل توجهی هستیم.

این مقام مسئول افزود: کشت گلخانه‌ای در گذشته ۵۰ هکتار بوده که امروز به ۱۸۵ هکتار افزایش یافته و برای سال ۹۶ حدود ۲۰ هزار هکتار برای این نوع کشت‌ برنامه ریزی شده است.

امیری با اشاره به امنیت حاصل در کشور خاطرنشان کرد: با همکاری ارگان‌ها و مسولین، شاهد کاهش ۱۵درصدی جرائم در قزوین هستیم و خوشبختانه در کل کشور نیز روند افزایش جرائم متوقف شده است.

وی با ادعای اینکه دولت یازدهم در قزوین ۵ هزار شغل ایجاد کرده است، گفت: باتوجه به روند توسعه کشور؛ نا امید کردن مردم از دولت در واقع  ناامید کردن از نظام جمهوری اسلامی است و با توجه به اوضاع نا بسامانی که در اطراف کشور وجود دارد کسی که مردم را نسبت به دولت ناامید و ناکارآمدی دولت را به جامعه القا کند حتما در مسیر دشمن قرار گرفته است.

شهید رجایی مظهر عدالت، بصیرت، انصاف و انسانیت بود

معاون امور مجلس رییس جمهور در ادامه با اشاره به مدت کوتاه دوره ریاست جمهوری شهید رجایی بیان کرد:  رجایی در یک بازه زمانی توانست علاوه بر ایجاد محبوبیت و مقبولیت در میان مردم خوش بدرخشد و در اذهان ماندگار شود.

وی تصریح کرد: باتوجه به ویژگی‌های شایسته رفتاری و حکومتی این شهید، همه دولتمردان باید شهید رجایی را به عنوان الگوی عملی مدنظر قرار داده و رابطه قدرتمندی بین علم و عمل خود پیوند دهند.

این مسوول تشریح کرد: شهیدرجایی روزگار خود را با مردم می‌گذراند و خود را از جنس آن‌ها می‌دانست و  برای انجام امور شخصی به میان مردم  می‌رفت تا از نزدیک زندگی آن‌ها را ببیند.

امیری با تصریح بر اینکه سیره و رفتار رجایی آیینه تمام نمای رفتار یک حاکم اسلامی بود، ابراز کرد: شهید رجایی تا حدی بر رفتار خود مسلط بودند که مقام ریاست جمهوری نتوانست تاثیری بر او داشته باشد.

معاون امور مجلس رییس جمهور با اشاره به رفتار و برخورد مناسب شهید رجایی حتی نسبت به دشمنان گفت: به راستی که رجایی مظهر اسوه، عدالت، بصیرت و انصاف و انسانیت بود.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار