بیست‌و‌ پنجمین اجلاس نماز ۱۴آذرماه سال جاری در قزوین برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119345
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵
مسئول ستاد اقامه نماز قزوین:
شاخص : مسئول ستاد اقامه نماز استان از برگزاری بیست‌و‌ پنجمین اجلاس نماز 14آذرماه سال جاری با محوریت بررسی"نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی" در قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام سیدقریش موسوی مسوول ستاد اقامه نماز قزوین صبح امروز در نشستی که به منظور ارائه برنامه‌های اجلاس نماز در استانداری برگزار شد، با اشاره به سخن رهبر انقلاب که فرمودند کاستن از آسیب های اجتماعی با نماز مسیر می‌شود اظهار کرد: بیست و پنجمین اجلاس نماز در قزوین با محوریت بررسی”نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی” برگزار خواهد شد.

وی افزود: این اجلاس در ۱۴آذرماه سال جاری در قزوین برگزار و دکتر مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز از مهمانان این اجلاس هستند.

مسئول ستاد اقامه نماز استان قزوین بیان کرد: با تدابیر و مشورت‌های صورت گرفته برای هریک از دستگاه‌های اجرایی استان وظایفی در نظر گرفته شده است که به آنها ابلاغ می‌شود.

موسوی تصریح کرد: از امام جمعه‌های استان درخواست شده است در خطبه‌های نماز جمعه در روزهای ۱۲ و ۱۹ آذر ماه در رابطه با ترویج و تبیین نماز و نقش آن در کاهش آسیب‌های اجتماعی سخنرانی نمایند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش موظف شده است با ارائه کتاب با موضوع نماز یک مسابقه کتابخوانی در سطح معلمین و دانش‌آموزان برگزار نماید.

مسئول ستاد اقامه نماز استان قزوین بیان کرد: از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش برگزاری نشت هم‌اندیشی معلمین و والدین با موضوع اهمیت این واجب الهی است.

وی اضافه کرد: اختصاص ستونی در رابطه با نماز در نشریات، سایت ها و فعال شدن کانون‌های فرهنگی و هنری از وظایف اداره کل ارشاد خواهد بود.

موسوی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی باید به برگزاری نشست های پرسش و پاسخ در زمینه نماز بپردازد،بیان کرد: در هفته گرامیداشت نماز برنامه‌های ویژه‌ای با محوریت مساجد برگزار خواهد شد.

مسئول ستاد اقامه نماز قزوین خاطر نشان کرد: صداو سیما نیز موظف با ساخت برنامه‌های مختلف با موضوع نماز شده و به پخش گزارش‌هایی از مساجد، مدارس و دانشگاه‌های فعال در این زمینه می‌پردازد.

وی اضافه کرد: از سازمان بهزیستی و کمیته امداد هم درخواست می شود تا در هفته جاری برنامه‌هایی را در رابطه با نماز به جامعه هدف خود اختصاص دهند.

موسوی در پایان به نقش مهم شهرداری در  فضاسازی و تبلیغات با موضوع نماز اشاره و افزود: کلیه دستگاه‌های اجرایی، ادارات و سازمان‌ها در این هفته نمازخانه‌های خود را فعال و سر درب ادارات را به شعار نماز مزین نمایند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار