بیشترین آمار پرونده‌های قضایی در قزوین مربوط به "نزاع و درگیری" اشت
کد خبر: 115774
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۳۷
فرمانده انتظامی قزوین:
شاخص : فرماندهی انتظامی استان قزوین با اشاره به کاهش 26درصدی جرائم در قزوین گفت: بیشترین آمار پرونده‌های قضایی در قزوین مربوط به نزاع و درگیری است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار مهدی محمودی فرمانده انتظامی استان قزوین در همایش گرامیداشت هفته نیروی انتظامی که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات دادگستری برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه دولت و دستگاه‌های اجرایی در راستای استقرار و تامین امنیت است.

وی افزود: تامین امنیت به تنهایی توسط یک دستگاه یا یک نهاد عملی نمی‌شود بلکه تمام ارگان‌ها باید برای رسیدن به اهداف انقلاب یکدیگر را کمک کنند؛ امنیت کنونی کشور را مرهون لطف خداوند، شهدا و تلاش همه هستیم.

فرمانده انتظامی استان قزوین یادآور شد: مقام معظم رهبری در جمع صمیمانه با فرماندهان ارشد انتظامی فرمودند؛ امنیت رکن اساسی پیشرفت هر کشور و نیروی انتظامی رکن تامین این امنیت است و در یک جمله وظایف ما را تبیین کردند.

محمودی با اشاره به اینکه فعالیت در هر حوزه‌ای از جامعه نیازمند امنیتی مطلوب است عنوان کرد:  کشف جرائم و دستگیری مجرمین؛ وظیفه راهبردی و قضایی است که به نیروی انتظامی محول شده و احساس امنیت مردم باید در عمل و به دور از شعار باشد.

وی با بیان اینکه مقابله با تهدیدات یکی دیگر از وظایف نظامی و امنیتی است گفت: در هفته نیروی انتظامی ۱۰۰ برنامه مختلف برای آشنایی مردم با وظایف ناجا صورت گرفته است.

فرماندهی انتظامی استان قزوین بیان کرد: یک سری وظایف مشترک وجود دارد که نقطه عطف نیروی انتظامی و مجموعه دستگاه قضایی است و کشف ۸۵ درصد از انواع سرقت‎ها، ۲/ ۲۳ درصد افزایش تشکیل پرونده از جمله فعالیت نیروی انتظامی در ۶ ماه اول سال بود.

محمودی اضافه کرد: ۲۳ هزار و ۶۲۴ مورد اجرای احکام قضایی، ۳۲هزار و ۶۵ مورد اجرای دستورات مقام قضایی داشته‌ایم که به ترتیب رتبه بندی مربوط به استان قزوین، البرز و تاکستان بوده است.

وی اذعان داشت: اختلافات خانوادگی، سرقت، مفاسد اجتماعی و جرایم عمومی و شخصی بیشترین جرایم موجود در استان است که با کاهش ۱۱ درصدی در این زمینه مواجه بوده‌ایم.

فرماندهی انتظامی استان قزوین ادامه داد: در ۶ ماه اول سال جاری ۵۰% کشف انواع سرقت‌ها،%۳۹ افزایش کشفیات در حوزه مواد مخدر و ۸درصد کشف انواع سلاح، ۱۵درصد قتل ۲۰درصد، ۲۳ درصد کشف انواع مشروبات، ۳۳ درصد دستگیری اراذل و اوباش را داشته‌ایم.

محمودی در پایان گفت: در سال گذشته از کاهش ۱۵ تا ۱۷ درصدی جرایم را در استان برخوردار بودیم که امروز به ۲۶ درصد رسیده و انتظاری که از مجموعه قضایی داریم تاکید بر تداوم، تعامل و یکپارچگی با مجموعه نیروی انتظامی است.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار