بیشترین خسارت در حوادث غیرمترقبه به قزوین سرمازدگی و خشکسالی است
کد خبر: 114294
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
مدیرکل مدیریت بحران استان:
شاخص : مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: سرمازدگی و خشکسالی بیشترین خسارت را در حوادث غیرمترقبه به استان وارد کرده است.

رضا گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه سرمازدگی و خشکسالی بیشترین خسارت در حوادث غیرمترقبه به استان وارد کرده است، اظهار کرد: براساس ارزیابی های انجام شده بیش از ۴۳ نوع حوادث غیر مترقبه در جهان رخ می‌دهد که در ایران ۳۳ نوع حادثه تجربه شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ادامه داد: در استان قزوین ۳۱ نوع حادثه رخ داده که عمده حوادث و بلایای طبیعی وارده در استان به ترتیب شامل سرمازدگی، خشکسالی، سیل و زلزله است.

این مسئول تصریح کرد: به علت دخالت های غیر منطقی انسان در طبیعت و گاهی مدیریت های غلط شاهد برخی بلایای طبیعی از جمله فرونشست زمین، تشدید ریزگردها و توسعه بیابان ها هستیم.

گروسی یادآور شد: اقدامات خوب و مناسبی در زمینه مقابله، کنترل و کاهش خسارت حوادث غیرمترقبه در استان صورت گرفته اما همچنان با آموزش های تخصصی باید آمادگی خود را بالا ببریم و در مقابل حوادث بیشتر ایمن شویم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی امداد و نجات،اطفای حریق و کمک های اولیه به خصوص در مدارس که هرساله با همکاری دستگاه های ذیربط در سطح مدارس استان برای دانش آموزان و معلمان برگزار می شود اقدامات مفیدی است و باید تداوم داشته باشد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار