بیش‌از 8درصد جمعیت استان قزوین تحت پوشش فعالیت‌های بهزیستی هستند
کد خبر: 117635
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
مدیرکل بهزیستی قزوین:
شاخص : مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: بهزیستی استان قزوین 99هزار نفر جمعیت دارد که 8/25درصد جمعیت استان تحت پوشش فعالیت‌های بهزیستی هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین در مراسم افتتاح اولین کلینیک حقوق شهروندی در استان که روز گذشته در ساختمان کلینیک حقوق شهروندی “توان” برگزار شد، اظهار کرد: حقوق شهروندی یک هدیه الهی غیرقابل تقسیم با دیگران است .

وی افزود: حقوق شهروندی یک مقوله جهانی است و مختص به یک منطقه‌ و محله نیست چراکه حق مسلم هر انسانی است که حیات بشری داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی قزوین بیان کرد: زبان، رنگ، نژاد، پوست، دین و مذهب در حقوق شهروندی دخالت ندارد و همه انسان‌ها می‌توانند از آن به عنوان یک حق بهره‌مند شوند.

وارثی یادآور شد:  در برنامه چهارم توسعه در سال ۸۴ دولت وقت موظف به اجرای حقوق شهروندی شد و در قانون اساسی اصل ۱۷۷ و قصل ۱۴ وجود دارد که محتوای حقوق بشری در آن در سه دسته تعریف شده است.

این مسوول  بیان کرد: سازمان بهزیستی از سال ۵۹ به بعد به عنوان یک کلینیک بزرگ حمایت از حقوق شهروندی مطرح شد.

وی اضافه کرد: سازمان بهزیستی استان قزوین ۹۹هزار نفر جمعیت دارد که ۸/۲۵ درصد جمعیت استان تحت پوشش فعالیت‌های بهزیستی هستند که حیطه خدمت رسانی بهزیستی در خصوص حقوق شهروندی قبل از تولد تا بعد از فوت است.

مدیرکل بهزیستی قزوین با بیان اینکه بهزیستی به افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی و یا مبتلا آسیب‌ها خدمت رسانی می کند ادامه داد: این افراد را معلولین، زنان سرپرست خانواده، ایتام، کودکان خیابانی و کسانی که دچار بیماری اعتیاد هستند، تشکیل می دهد.

وارثی خاطر نشان کرد: خدماتی که ما در خصوص حقوق شهروندی ارائه می‌کنیم که شامل ازدواج، تحصیل، مسکن، اشتغال، حمایت  بیمه‌ای، حمایت‌های مستمر و غیر مستمر، مشاوره، طرح‌های حمایت گونه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی قزوین اذعان کرد: بهزیستی در قالب طرح‌های خاص به روستا مراجعه کرده و علاوه بر آگاه سازی معلولین و خانواده‌های آن‌ها و پیشگیری از معلولیت‌ها ،در این زمینه مختلف خدمت رسانی می‌کند.

وارثی تشریح کرد: بهزیستی در مورد اعطا مجوز برای مراکز مددکاری نیز فعال می باشد که تعدادی از پرونده‌های بازتوان و یا غیر قابل بازتوان را به این مراکز واگذار می‌کنیم و آن‌ها خدماتی را با حمایت از سازمان به گروه ‌های هدف ارائه می‌کنند.

وی در پایان تصریح کرد: امروز تفاهم نامه‌ای فی مابین کلینیک‌های مددکاری و وزارت دادگستری انعقاد شد که ان شالله به یک سرانجام خوب و ارزشمند برسد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار