2/6 میلیارد بیکار در کشور
کد خبر: 101482
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۳۴
مشاور ریاست جمهوری:
شاخص : مشاور ریاست جمهوری با اشاره به جمعیت بیش‌از 2میلیونی قشر بیکار در کشور گفت: هر سال 850 هزار نفر فارغ‌التحصیل جویای کار داریم که حتی تا مقطع دکتری مدرک تحصیلی دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش زمزمه محبت به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم با حضور محمدعلی نجفی مشاور ریاست جمهور، استاندار، مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین و فرهنگیان استان قزوین عصر امروز ( ۱۳ اردیبهشت ماه ) در سالن آمفی تئاتر دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد.

محمدعلی نجفی مشاور ریاست جمهور با اشاره به حضور موثر فرهنگیان در تمام سنگرهای جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: جامعه فرهنگیان کشور در سال‌های پس از انقلاب اثبات کردند به راهی که توسط انبیاء و رسول اکرم(ص) ترسیم شده پایبند و حاضر به جانفشانی‌ هستند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز هم نیازمند تلاش و ایثار جامعه فرهنگیان برای تعالی و تکامل نسل آینده است.

مشاور ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات پیش روی آموزش و پرورش ابراز کرد: متاسفانه این نهاد با وجود فراز و نشیب‌هایی هنوز به سکوی پرش واقعی نظام تعلیم و تربیت دست نیافته است.

این مسئول تاکید کرد: دولت و همه دستگاه‌های کشور موظف به سرلوحه قرار دادن دغدغه‌های معلمان و رفع مشکلات متعدد آن‌ها هستند.

نجفی ادامه داد: هدف معلمان از بیان مشکلات و نارسایی‌های آموزش و پرورش الزاما فقط مشکلات معیشتی نیست بلکه نگران آینده نسل جوان و نقش موثر تعلیم و تربیت در رشد و توسعه کشور هستند.

این مسئول یادآور شد: اگر فرهنگیان نتوانند به درستی وظایف خود را انجام دهند نه تنها تاثیر مثبتی در تعلیم و تربیت ندارند بلکه نقش مخربی در این زمینه خواهند داشت.

پیشرفت کشور در گرو تحول بنیادین آموزش و پرورش است

وی عنوان کرد: دولت در سال ۹۴ علی‌رغم مشکلات بودجه‌ای ۲۶ هزار میلیارد تومان در بخش هزینه‌های جاری آموزش و پرورش صرف کرد و حدود ۱۵ درصد از کل بودجه جاری کشور در این بخش هزینه شد.

مشاور ریاست جمهوری با بیان اینکه بدون تحول بنیادین در آموزش و پرورش پیشرفت کشور امکان پذیر نیست اذعان داشت: برای حل مشکلات فرهنگیان باید نگاه به آموزش و پرورش تغییر کند چراکه اصلی‌ترین نهاد توسعه کشور است.

این مسئول با اشاره به طرح پژوهشی سنجش سرمایه‌های اجتماعی گفت: فرهنگیان از میان تمام گروه‌های حرفه‌ای و مشاغل مورد تایید و اعتماد تمام اقشار مردم هستند.

۲/۶میلیون نفر جمعیت کشور بیکار هستند

نجفی ابراز کرد: دشمن با اعمال تحریم‌های اقتصادی و دامن زدن به خشونت و تهدید در صدد فشار و انهدام اقتصادی ایران است.

وی با اشاره به ۵ سال آینده برنامه ششم کشور گفت: ما به سرمایه‌های خارجی نیازمندیم زیرا هر سال ۸۵۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل جویای کار داریم که حتی تا مقطع دکتری مدرک تحصیلی دارند.

مشاور ریاست جمهوری با بیان اینکه متاسفانه ۲/۶ میلیون نفر جمعیت کشور بیکار هستند اظهار کرد: طبق محاسبات برای سال‌های آینده بالاترین رقم سرمایه گذاری با در نظر گرفتن تمام ظرفیت‌ها ۵۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

توسعه کشور نیازمند جذب سرمایه‌های خارجی است

این مسئول افزود: برای حل مشکل بیکاری در سال‌های آینده نیازمند رشد ۸ درصدی هستیم که برای این میزان رشد باید ۸۰۰ هزار میلیارد تومان در سال سرمایه گذاری کنیم.

نجفی در ادامه گفت: در هر سال باید ۳۰۰ هزار میلیارد تومان و حدود ۸۵ میلیارد دلار از خارج سرمایه وارد کشور شود.

وی اضافه کرد: برای جذب تکنولوژی از دنیا نیازمند ارتباط و تعامل با دنیای خارج هستیم که اگر بتوانیم در جذب سرمایه و تکنولوژی در بازارهای بین المللی برای فروش محصولات داخلی موفق عمل کنیم قطعا می‌توانیم به رشد و پیشرفت دست یابیم.

نجفی در پایان تاکید کرد: امروز با داشتن ۹٫۵ درصد کل منابع نفتی دنیا و ۱۸٫۵ درصد کل منابع گاز دنیا و نیروی انسانی و جوانان با استعداد می‌توانیم گام‌های بزرگی برای توسعه کشور برداریم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار