بیش از دوهزار نفر از کودکان،مادران باردار و شیرده زیر چتر حمایتی سازمان بهزیستی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69818
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۸:۰۰
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین خبر داد:
شاخص : معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: دو هزار و ۲۲۶ کودک، مادر باردار و شیره تحت حمایت غذایی بهزیستی استان قزوین هستند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص صبح امروز بهاره رحمانی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار شاخص گفت: دو هزار و ۲۲۶  کودک ، مادر باردار و شیرده تحت حمایت غذایی بهزیستی استان قزوین هستند .
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت : در سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ قوطی شیرخشک به خانواده های دارای فرزند شیرخوار، کودکان شیرخوارگاه، کودکان معلول در خانواده ها و کودکان معلول ساکن در مراکز نگهداری و خانواده های چند قلویی توزیع شده است.
بهاره رحمانی با اشاره به طرح حمایت غذایی گفت: در این طرح نوزدانی که به دلایلی نیازمند به شیرخشک هستند تا ۱۸ماهگی و برای کودکان چندقلو تا ۲۴ ماهگی رایگان شیرخشک داده می شود.
وی در ادامه افزود: جهت کمک به تغذیه و معیشت فرزندان چندقلو ماهیانه به هر کودک مبلغ ۵۴۰ هزار ریال تا پایان ۶ سالگی تعلق می گیرد که اولویت با خانواده های دارای فرزندان چهار قلو و سه قلو است .
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان با اشاره به  طرح کمک به بهبود مادران باردار و شیرده با عنوان امنیت غذایی سالانه اضافه کرد : سال گذشته ۱۰۰ نفر از مادران  باردار تحت پوشش  شیرده از مزایای این طرح بهرمند شدند .
رحمانی در پایان با اشاره به طرح یک وعده غذای گرم در مهدهای فعال در روستاها گفت: سالانه یک هزار و ۸۰۰ کودک در این طرح مورد حمایت غذایی قرار می گیرند.

انتهای پیام/۷۲۳۱/ت۲

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار