بیش از یک تن تلفات مرغ رها شده در شهرستان البرز معدوم شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 131444
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
رییس اداره‌ دامپزشکی شهرستان البرز:
شاخص : رییس اداره‌ دامپزشکی شهرستان البرز گفت: بیش از یک تن تلفات مرغ رها شده در اراضی روستای حصار خروان واقع در شهرستان البرز، معدوم و ضد عفونی گردید.

دکتر علی آقاجان‌نیا معلم رییس اداره‌ دامپزشکی شهرستان البرز در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر تخلیه غیر مجاز تلفات طیور، سریعا اکیپی از کارشناسان دامپزشکی به محل تخلیه‌ طیور تلف شده اعزام و مشاهده شد که در حدود یک تن تلفات طیور به صورت غیرقانونی در محلی که نزدیک منطقه‌ مسکونی بوده تخلیه شده است.

علی آقاجان‌نیا معلم افزود: کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان البرز با هدف پیشگیری از شیوع بیماری‌های طیور و جلوگیری از آلودگی‌های ثانویه با همکاری دهیاری روستای حصار خروان، اقدام به معدوم سازی تلفات کرده و سپس منطقه را ضدعفونی کردند.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان البرز گفت: خوشبختانه با توجه به پایش‌ و نمونه برداری تصادفی از واحدهای پرورش طیور در حال حاضر آلودگی‌ به بیماری‌های فوق حاد تنفسی پرندگان در شهرستان وجود ندارد .

این مسوول در پایان تصریح کرد: علی‌ رغم معدوم‌سازی صورت گرفته، اداره‌ی دامپزشکی شهرستان البرز موضوع را پیگیری خواهد کرد تا افراد خاطی را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کند.

انتهای پیام/ ۹۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار