بیش از یک تن گوشت منجمد بدون هویت در استان معدوم شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 135568
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
رییس دامپزشکی شهرستان البرز:
شاخص : رییس اداره دامپزشکی شهرستان البرز از کشف بیش از یک تن گوشت منجمد بدون هویت در این شهرستان خبر داد.

دکتر علی آقاجان نیا معلم رییس اداره دامپزشکی شهرستان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: متعاقب بازدیدهای به‌ عمل آمده توسط کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و فرآورده‌های خام دامی از مراکز پخش و توزیع فرآورده‌های خام دامی مقدار تقریبی یک تن گوشت منجمد مشکوک کشف و ضبط گردید.

وی افزود: پس از تحقیق بیش‌تر مشخص شد این محموله ها شامل گوشت کله گاوی، سیرابی گاوی و دنبالچه گاوی بوده و فاقد مشخصات و لیبل است.

این مسوول گفت: تهیه گوشت منجمد از مراکز تحت نظارت دامپزشکی و دارای بسته بندی که دارای تاریخ تولید و انقضاء باشد به دلیل ماندگاری بالا همواره مورد تاکید بوده است.

آقا جان نیا معلم، ابراز کرد:گوشت‌های منجمد داخلی و وارداتی مورد تایید دامپزشکی، از مبدا تولید گوشت در کشتارگاه کشور مربوطه تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی بوده و مصرف آن به دلیل زمان ماندگاری بالا همواره مورد تاکید دامپزشکی است.

وی تصریح کرد: اداره‌ی دامپزشکی شهرستان البرز با قدرت در حوزه‌ وظایف قانونی خود قدم برداشته و در این راستا با متخلفین بهداشتی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند برخورد خواهد کرد و در همین راستا محموله گوشت‌ مذکور طی صورتجلسه ای ضبط ، توقیف و سپس معدوم شد.

این مسوول در پایان افزود: نگهداری و خرید و فروش فرآورده های خام دامی تازه و منجمد در صورتی که فاقد بسته بندی وتاریخ تولید و انقضاء باشد، بر خلاف ضوابط بهداشتی بوده و در صورت مشاهده در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، رستوران‌ها و مراکز عمده مصرف مانند دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و …با متخلفین برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار