ایران جانبی

» بیش از ۱۰۰هزار بسته معیشتی توزیع می‌شود/ نهضت تعاون و احسان در قزوین ادامه دارد
کد خبر: 211375
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲:۳۸
معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه شهید سلیمانی:
شاخص : معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه شهید سلیمانی گفت: در این سه مرحله سعی داریم که بتوانیم بیش از 100 هزار بسته کمک معیشتی را در بین نیازمندان توزیع کنیم؛ در این میان همه نهادها و مردم پای کار هستند.

محسن حق شناس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به طرح کمک‌های مومنانه اظهار کرد: دور دوم این طرح تحت عنوان ” نهضت تعاون و احسان” یا “کمک مومنانه2” آغاز به کار کرد؛ لذا مواسات هم مسئله‌ای نیست که محدود به یک زمان خاصی باشد بلکه دستگیری از محرومین یک رفتار دائمی است.

وی افزود: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته با دفتر امام جمعه و استانداری، مرحله اول این طرح از شروع هفته ولایت تا عید غدیر؛ مرحله دوم در دهه ماه‌محرم و مرحله سوم هم در بیست و هشت صفر انجام خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه حاج قاسم سلیمانی در قزوین گفت: در این سه مرحله سعی داریم که بتوانیم بیش از 100 هزار بسته کمک معیشتی را در بین نیازمندان توزیع کنیم؛ در این میان همه نهادها و مردم پای کار هستند.

فضای کمک به نیازمندان دائمی است

حق شناس خاطرنشان کرد: این فضا دائمی است و کار خیر مستلزم این نیست که حتما کمک مالی داشته باشیم بلکه به روش‌های مختلفی می‌توان از محرومین دستگیری کرد.

وی ابراز کرد: به طور کلی در این ایام میزان بسته‌های معیشتی که در بین نیازمندان توزیع می‌شود بسیار بیشتر است چراکه بسیاری از مردم و هیئات مذهبی هم در این کار خیر مشارکت دارند که شاید در آمار هم وارد نشود.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه حاج قاسم سلیمانی در قزوین عنوان کرد: در این شرایطی که مردم تحت فشار هستند، یکی از کارهایی که می‌تواند برای کاهش این فشارها موثر باشد، همین بحث مواسات و همدلی است.

حق شناس یادآور شد: یکی از مسائلی که در دوره اول طرح کمک‌های مومنانه مورد انتقاد قرار گرفت بحث استفاده از برنج‌های خارجی در بسته‌ها بود که نوعی بازار خرید برای این محصول خارجی ایجاد شده بود لذا در این دوره از برنج ایرانی استفاده می‌کنیم تا از تولید داخل هم حمایت شود.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار