بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی به مددجویان اختصاص یافت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146055
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۶:۴۲
مدیر کل بهزیستی استان قزوین:
شاخص : مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت:بیش از 100 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت خوداشتغالی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان از اختصاص مبلغی بالغ برصد و هفت میلیارد ریال از سوی بانک مرکزی به بانکهای استان خبر داد و گفت : این تسهیلات ارزان قیمت در راستای خوداشتغالی مددجویان بهزیستی استان ابلاغ شده که از ابتدای سال جاری تا کنون ۶۰ میلیارد ریال آن محقق شده است است .

وی با بیان اینکه ۱۵ بانک در استان با بهزیستی در اعطای وام های خود اشتغالی همکاری دارند، افزود: سال گذشته اقدامات و برنامه های اولویت داری در زمینه اشتغال و بازتوانی مددجویان بهزیستی استان اجرا شد.

این مسوول ابراز کرد: در سال جاری ضمن ادامه اهداف و اقدامات سال گذشته رای توسعه مشاغل خرد با تاکید بر مناطق محروم روستایی با هدف کاهش مهاجرت روستایین به شهرها و پیشگیری از حاشیه نشینی و اسیب های اجتماعی حاصل از آن برنامه ریزی شده است.

 وارثی اضافه کرد: سال گذشته بهزیستی استان در ایجاد اشتغال پایداردر مناطق روستایی و محروم افزایش ۵۲ درصدی نسبت به اجرای تعهد سازمانی خود داشته است .

وی عنوان کرد: توسعه گروه های همیاران زنان سرپرست خانوار، اشتغال معتادین بهبود یافته ، افزایش کارگاه های تولیدی و حمایتی معلولین وگسترش کمی و کیفی طرح های آماده سازی شغلی را از دیگر برنامه های الویت دار بهزیستی استان در توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی برشمرد.

مدیرکل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: بهزیستی استان تاکنون در راستای کاهش تصدی های دولت از طریق واگذاری خدمات به ۳۰۰ مرکز غیر دولتی تحت نظارت برای ۱۷۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد نموده است .

وارثی با اشاره به اینکه ۶۳ کارفرما از مشوق های اشتغال مددجویان بهزیستی در استان بهره مند هستند تاکید کرد : در راستای ایجاد انگیزه جذب و بکارگیری مددجویان تحت پوشش بهزیستی و ایجاد فرصت شغلی و اشتغال پایدار مددجویان، بسته مشوق های کارفرمایی در نظر گرفته شده که طبق آن کلیه کارفرمایانی که هریک از مددجویان تحت حمایت بهزیستی را بکار گیرند ، بیمه سهم کارفرمایی ۲۳درصد توسط بهزیستی پرداخت خواهد شدو کارفرما از پرداخت این حق بیمه ها معاف خواهد شد.

وارثی در انتها گفت: مددجویان تحت پوشش بهزیستی، گروه های معلولین، زنان (بی سرپرست، خود سرپرست و بد سرپرست) و فرزندان آنها، فرزندان ترخیصی از مراکز شبانه روزی، معتادان بهبود یافته از مراکز تحت نظارت بهزیستی، آسیب دیدگان اجتماعی و… شامل طرح می شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار