بیش از 10 میلیارد ریال نذورات مردمی در قزوین جمع آوری شد
کد خبر: 114752
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد قزوین:
شاخص : معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد قزوین گفت: امسال مردم خیر استان بیش از 10 میلیارد و 115 میلیون ریال نذورات قربانی به صورت نقد و غیر نقدی به این نهاد پرداخت کردند که میان نیازمندان تحت پوشش توزیع شده است.

سید احمد قافله باشی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: امسال دفاتر این نهاد و مراکز نیکوکاری همچون سال‌های گذشته با استقرار در سطح شهر و محل‌های نماز عید سعید قربان و مکان‌های مجاز اعلام شده توسط شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها نذورات نقدی و غیر نقدی مردم نیک اندیش را در این عید بزرگ جمع‌آوری کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز با شناسایی خانواده‌های نیازمند هدایا و کمک‌های جمع آوری شده در بین این خانواده‌ها توزیع شده است، افزود: مردم خیر و نوع دوست استان قزوین در روز عید قربان، گوشت قربانی و نذورات خود را به پایگاه مستقر و یا ادارات این نهاد در سطح استان تحویل و در همان روز و در سریع‌ترین زمان ممکن در بین نیازمندان توزیع شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد قزوین بیان کرد: دفاتر کمیته امداد و مراکز خرید و فروش و ذبح دام در استان به جمع آوری گوشت قربانی و نذورات مردم خداجو پرداخته و این کمک‌ها بلافاصله با تلاش کارکنان این نهاد و مردم خیر استان در اختیار محرومان و نیازمندان قرار گرفته است.

این مسوول با اشاره به اینکه کمک‌های نقدی جمع آوری شده در مراکز نیکوکاری با هماهنگی سازمان دامپزشکی استان تبدیل به گوشت شده و به همراه گوشت قربانی بین مددجویان توزیع شده است، اعلام کرد: ۱۲ مرکز نیکوکاری در سطح استان برای دریافت کمک های نقدی وغیر نقدی مردم در عید سعید قربان به جامعه هدف و افراد بی بضاعت خدمت رسانی کرده اند.

قافله باشی در پایان یادآورشد: کمیته امداد یک نهاد خدمات‌رسان بوده و حجم و کیفیت خدمات این نهاد طی چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است به طوری که هم اکنون بیش از ۲۳ هزار خانوار در قالب بیش از ۴۱ هزار نفر از خدمات این نهاد در بخش‌های مختلف از جمله صدقات، کمک معیشت، زکات، تسهیلات قرض الحسنه و کمک های مردمی بهره مند هستند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ممنوع التدریس کردن اساتید منتقد نباید به یک سنت تبدیل شود
 • قراردادهای سفید امضاء ،گریبان‌گیر جامعه کارگری استان/ بدهی‌های تامین اجتماعی به علوم پزشکی مردم را با مشکل مواجه کرده است
 • نرخ رشد اقتصادی کشور قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم باید افزایش یابد/ وضعیت کنونی شایسته ملت ایران نیست
 • برخی کارگران در قزوین ۳۰ماه حقوق نگرفته‌اند/ ۳هزار نفر در استان متقاضی حمایت سازمان بهزیستی هستند
 • لزوم توجه ویژه دولت به محرومان/ بیشترین مراجعات به نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات کارگری است
 • برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند
 • بیش از ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
 • ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان/ ۴۹  واحد مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا احداث می‌شود
 • کشف بیش از ۱۰ هزار پاکت سیگار قاچاق در قزوین
 • کشف بیش از ۱۷۰ دام غیر مجاز به ارزش ۹۰ میلیون تومان در استان
 • آخرین اخبار