بیش از ۱۶ هزار سوانح جاده‌ای در سال گذشته/ جاده‌های کشور سالانه ۱۷ هزار قربانی می‌گیرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86952
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۴ - ۹:۱۶
مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور اجتماعی:
شاخص : مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور اجتماعی در قزوین با اعلام اینکه سال گذشته بیش از۱۶ هزار نفر جان خود را از دست دادند، گفت: سالانه حدود ۱۷ هزار نفر در جاده ها کشته می‌شوند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سعید معیدفر در مراسم گرامیداشت روز راهدار و تجلیل از فعالان راهداری اظهار کرد: سالانه حدود ۱۷ هزار نفر در جاده ها کشته می شوند که ضمن افزایش اعتبارات ایمن سازی جاده ها باید فرهنگ سازی با رویکرد اجتماعی هم جدی گرفته شود.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور اجتماعی با تاکید بر ایمن سازی جاده ها و عملیاتی کردن آن، اعلام کرد: سال گذشته ۱۶ هزارو ۸۰۰ نفر در سوانح جاده ای کشور جان خود را از دست دادند.

این مسئول تصریح کرد: توسعه راه‌های کشور می‌تواند به رونق و ارتقاء وضعیت اقتصادی، فرهنگی و موضوعات اجتماعی کمک شایانی کند تا جایی که توسعه راه‌های مواصلاتی از گذشته تاکنون در اولویت مدیران مناطق قرار داشته است.

معیدفر خاطرنشان کرد: باید به نقش اقدامات اجتماعی راهداران توجه ویژه داشته باشیم تا موجب بهبود خدمات قابل ارائه به مردم شود.

وی در ادامه افزود: راهداران به عنوان فعالان پرتلاش بدون تعطیلی در جاده ها حضور دارند و با کار ارزشمند خود ضمن ایمن بخشی به جاده ها در ایجاد امید و اعتماد به نفس برای رانندگان و مسافران نقش آفرین هستند.

در این مراسم از ۱۵ راهدار نمونه تجلیل شد و همچنین از کتاب خاطرات راهداران با عنوان ناجیان راه ها رونمایی شد.

در حال حاضر ۳۰۰ راهدار در ۲۴ راهدارخانه کار حفظ و حراست از ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه های مواصلاتی استان را برعهده دارند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار