بیش از ۲۰۰ قزوینی در طرح نذر خون شرکت کردند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85276
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
در 28 صفر؛
شاخص : مدیرکل انتقال خون استان قزوین با اعلام اینکه در 28 صفر بیش از 200 نفر در طرح نذر خون شرکت کردند بیان کرد: از این تعداد 162 نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمدحسین برادران با اعلام اینکه در ۲۸ صفر ۲۲۶ نفر در طرح نذر خون شرکت کردند بیان کرد: از این تعداد مراجعه کننده ۱۶۲ نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین با اشاره به اینکه طرح نذر خون ویژه ماه محرم با شعار«تصمیم آگاهانه با اهداء مسئولانه» در استان قزوین اجرا شد اظهار کرد: با اجرای این طرح اهدای خون به مسیر منطقی و صحیح هدایت می شود.

این مسئول با بیان اینکه اداره کل انتقال خون استان قزوین دارای ۲ مرکز خون گیری در قزوین و تاکستان است تصریح کرد: اهداء خون باید توسط شهروندان و مردم به‌ صورت مستمر انجام شود چراکه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی یک نیاز مستمر و همیشگی است.

۶۳۵۷۵۸۶۴۸۸۴۵۸۵۵۷۲۷

برادران اضافه کرد: هر واحد خون اهدایی، جان سه نفر را نجات می دهد و از هر سه نفر، یک نفر در طول زندگی خود به خون و فرآورده های خونی نیازمند خواهد شد.

وی یادآور شد: در نیمه اول سال جاری ۲۰ هزار و ۱۶۶ نفر به مراکز خون گیری استان مراجعه کردند که از این تعداد مراجعه کننده ۱۶هزار و ۱۸۲ نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۵هزار و ۹۰۰ نفر دو درصد افزایش یافته است.

گفتنی است؛ با توجه به نیاز مراکز درمانی به فرآورده های خونی، طرح نذر خون تا پایان امسال ادامه دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار