بیش از ۳۰۰ هزار تن گندم و ۴ هزار تن برنج ذخیره در استان قزوین وجود دارد
کد خبر: 111052
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷
شاخص : مدیرعامل شرکت غله استان قزوین گفت: بیش از ۳۰۰ هزار تن گندم و ۴۰۰۰ تن برنج ذخیره در استان قزوین وجود دارد که در صورت نیاز توزیع می‌شود.

به گزارش شاخص نیوز؛ سید یعقوب عقیلی درباره میزان گندم ذخیره در استان قزوین گفت: در راستای تنظیم بازار بیش از ۳۰۰ هزار تن گندم و ۴۰۰۰ تن برنج ذخیره در استان قزوین وجود دارد که در صورت نیاز در استان توزیع خواهد شد.

وی افزود: گندم ذخیره شده در ۳۱ مرکز در استان قزوین نگهداری می‌شود که بیشتر از ظرفیت سیلو‌ها در آنها بارگیری شده است که این موضوع ممکن است سبب تباهی گندم‌ها و یا آتش‌سوزی شود که در این زمینه باید تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

مدیرعامل شرکت غله استان قزوین تصریح کرد: امسال بیش از ۳۳۰۰ تن کلزا نیز خریداری شده است که تمامی وجه آن پرداخت شده و برای نگه‌داری به کارخانه بهشهر ارسال شده است.

عقیلی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان برداشت ذرت نیز بیش از ۳۰ هزار تن خریداری ‌شود تأکید کرد: برای نگهداری و انبار این مقدار ذرت باید ۱۰۰ هزار تن گندم از استان خارج شود تا بتوانیم برای نگهداری این محصول برنامه‌ریزی صحیحی داشته باشیم.

وی مدت زمان انتظار کامیون‌های حامل گندم برای تخلیه در سیلو‌ها را میانگین چهار ساعت اعلام کرد و گفت: امسال کمترین مشکل را برای خرید گندم از کشاورزان داشته‌ایم این در حالی است که از ۳۱ مرکز نگهداری گندم ۱۹ مرکز فعال بوده است.

مدیرعامل شرکت غله استان قزوین با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۲۴۱ هزار تن گندم مازاد کشاورزان از آنها خریداری شده است بیان کرد: میزان خرید این محصول از کشاورزان در سال گذشته ۱۵۴ هزار تن بود که این رقم از رشد ۵۷ درصدی حکایت دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار