بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ پروژه مسجدسازی در دست اجرا/ مناطق محروم فاقد مسجد هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90642
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۱۷
فرمانده قرب کوثر قرارگاه سازندگی خاتم النبیا (ص):
شاخص : فرمانده قرب کوثر قرارگاه سازندگی خاتم النبیا (ص) خبرداد: تاکنون حدود 2 هزار مسجد در استان‌های مختلف احداث و تکمیل شده و تعداد 3 هزار و 779 مسجد دیگر در دست اجرا است.

سردار سید ضیا ءالدین حزنی صبح امروز در حاشیه بیست و چهارمین همایش سراسری اجلاس نماز در گفت و گو با خبرنگار شاخص، گفت: این قرارگاه وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و وظیفه محرومیت زدایی و مردم یاری در مناطق مرزی، محروم و صعب العبور کشور را دارد.

 فرمانده قرب کوثر قرارگاه سازندگی خاتم النبیا (ص) با اشاره به کمبود مسجدسازی در سطح کشور، افزود: در استان‌های محروم و مناطق دور افتاده هم شاهد این مشکل هستیم.

این مسئول با بیان اینکه حدود ۵ هزار و ۷۷۹  پروژه مسجد سازی در دست اقدام است، ابراز کرد: تا کنون حدود ۲ هزار مسجد در استان‌های مختلف احداث و تکمیل شده و تعداد ۳هزار و ۷۷۹ مسجد دیگر در دست اجرا است.

حزنی در ادامه تصریح کرد:  تا سال ۱۳۹۵ و سه ماهه اول سال ۱۳۹۶ پروژه‌های نا تمام تکمیل می‌‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین۲هزار و ۶۷ خانه عالم و محل استقرار روحانی در نقاط مختلف احداث شده است.

این مسئول با اشاره به تجهیز کردن مساجد، تشریح کرد: ساخت  آبدارخانه، آشپزخانه، امکانات گرمایشی و سرمایشی از جمله کارهای تجهیزی انجام شده در مساجد است.

وی یادآور شد: آموزش نماز در مناطق مرزی و صعب‌العور توسط  قرارگاه سازندگی خاتم النبیا (ص) انجام شده است که فرماندهان سپاه در استان‌ها گزارش عملکرد خود را در این زمینه ارسال می‌کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار