ایران جانبی

بیش از ۶۰ باند سرقت شناسایی و دستگیر شدند/ کاهش ۱۲درصدی تصادفات فوتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 202830
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲:۱۳
فرمانده نیروی انتظامی استان:
شاخص : فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین گفت: حدود 64 باند سارقین شناسایی و دستگیر شدند که 20 مورد مربوط به سرقت خوردو بود که حدود 83 سارق را دستگیر کردیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار مهدی حاجیان در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در ستاد فرماندهی انتظامی استان قزوین برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه فحر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهارکرد: حضور موثر و فهیمانه مردم استان در جشن سالگرد پیروزی انقلاب حرکتی بزرگ در جهت یاس دشمن بود چراکه به خاطر مشکلاتی که در کشور وجود دارد، دشمن فکر می کرد جمهوری اسلامی از هدف اصلی فاصله گرفته اما مردم بار دیگر نشان دادند که پشت نظام هستند.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین افزود: مردم با حضور خود در فجر سلیمانی، پیام خود را به جهان مصادره کردند که نشان از فهمیم بودن ملت دارد که می‌تواند الگویی برای کشورهای دیگر باشد.

وی بیان کرد: صدور انقلاب اسلامی امروز منجر به ایجاد یک ارتش بین‌المللی به عنوان ارتش مقاومت در غرب آسیا و شمال آفریقا شده است چراکه جبهه مقاومت دیگر محدود به لبنان و جمهوری اسلامی نیست و در تمام جهانیان شکل گرفته است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه زبان گویا و جهادگرانی هستند که در خط اول انقلاب قرار دارند و نقش رسانه در ارسال و صدور پیام انقلاب بسیار موثر است.

حاحیان با اشاره به آمار عملکرد ۱۰ ماهه پلیس با مشارکت دستگاه‌های مرتبط گفت:رسانه به عنوان بازوان پرتوان پلیس است در پیشگیری از سرقت، آسیب‌های اجتماعی، آموزش و فرهنگ سازی آحاد جامعه می‌تواند نقش موثری داشته باشد.

وی افزود: اولویت های پلیس در سال ۹۸ شامل بحث مبارزه با انواع قاچاق و سرقت‌های خرد و کلان بود که اقدامات خوبی انجام شد و موضوع ثبات امنیتی کشور بود که با همکاری مردم و دستگاه‌ها این امر محقق شد.

تماس تلفنی با ۱۱۰ نسبت به سال گذشته حدود دو درصد کاهش پیدا کرد

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین خاطرنشان کرد: در طول این ۱۰ ماهه سال جاری ۴۴۰ هزار و ۵۰۰ تماس با مرکز فوریت‌های ۱۱۰ داشتیم که حدود ۷۰ درصد عملیاتی و خدمات انتظامی ارائه شد و ۳۰ درصد درخواست راهنمایی و ارشاد و حدود یک درصد غیرقابل رسیدگی بود.

وی ادامه داد: تماس تلفنی با ۱۱۰ نسبت به سال گذشته حدود دو درصد کاهش پیدا کرده که با بررسی‌های انجام  شده نیز این نتیجه حاصل می‌شود که اقدامات پلیس در پیشگیری از جرائم موثر بوده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه هر ماه یا دو ماه یک بار ملاقات میز خدمت در میعادگاه نماز جمعه توسط نیروهای انتظامی و امنیتی برگزار می‌شود، ابراز کرد: قزوین جزو استان‌های امنیتی عالی در بحث سرقت و جرائم امنیتی در همه ابعاد نسبت به سایر استان‌های دیگر است که نشان می‌دهد دارای امنیت قابل قبولی هستیم.

حاجیان اظهار کرد: دفتر نظارت همگانی یا سامانه ۱۹۷ می‌تواند خدمت گذاری مطلوبی در جهت کیفی سازی مشارکت مردم در ماموریت‌های پلیسی داشته باشد که در واقع ملاقات چهره به چهره با مسئولین نیروی انتظامی بویژه فرمانده انتظامی است که تاکنون ۲۲ ملاقات چهره به چهره با مردم داشتیم و حدود ۷۸۰ فقره به مشکلات مردم رسیدگی شده است.

بیش از سه تن و ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شد

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین ابراز کرد: باتوجه به گستردگی حوزه آزادرا‌ ها و بزرگ‌راه‌های استان و قرار گرفتن در محور مواصلاتی ۱۱ استان دیگر در حوزه راهور علاوه بر افزایش ۱۰ درصدی تردد خوردوها نیز ۱۲ درصد کاهش فوتی داشته‌ایم.

این مقام انتظامی بیان کرد: براساس آمار پزشک قانونی ۲۵ نفر نسبت به سال گذشته کاهش فوتی داشتیم اما در بحث تصادفات منجر به خسارتی و جرحی با دو درصد افزایش مواجه هستیم.

حاجیان اذعان داشت: در حوزه پلیس آگاهی اقدامات بسیار خوبی انجام شده که باعث کاهش سرقت‌های مهم شد که در این راستا حدود ۶۴ باند سارقین شناسایی و دستگیر شدند که ۲۰ مورد مربوط به سرقت خوردو بود که حدود ۸۳ سارق را دستگیر کردیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با اشاره به دستگیری باند سارقین محموله مس و آلومنیوم به ارزش ۴ میلیارد تومان گفت: همچنین ۶ باند سارقین به عنف که ۱۵ سارق باسابقه و سارقین احشام که ۲۲ نفر با ۶۹ سرقت بودند، دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: در بحث مواد مخدر تا امروز بیش از سه تن و ۷۰۰ کیلو انواع مواد مخدر در استان کشف شد که نسبت به سال گذشته که دو تن و ۲۲۶ بود، با ۵۸ درصد افزایش همراه بوده است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شایع‌ترین کلاهبرداری در حوزه پلیس آگاهی و فتا کلاهبرداری تلفنی کارت به کارت، جعل اسناد عادی قولنامه‌ای و جعل چک است که به تریب از بیشترین آمار برخوردار بودند.

جرائم فضای مجازی در استان ۸۷ افزایش یافت

حاجیان تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از جرائم از فضای حوزه حقیقی به مجازی حرکت کرده‌اند به طوری که موضوع جیب‌بری امروز به ندرت اتفاق می‌افتد چراکه به سمت ایجاد درگاه‌های جعلی و کارت به کارت تغییر کرده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین بیان کرد: اصحاب رسانه می‌توانند نقش موثری در جهت آگاه سازی مردم داشته باشند چراکه برخی درگاه‌ها به آسانی قابل تشخیص است اما به دلیل عدم آگاهی مردم نیز این جرائم صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول گفت: پلیس این آمادگی را دارد که جلسه خاص فضای مجازی با کمک دستگاه‌های دیگر در جهت آگاه سازی مردم از جرائم و استفاده صحیح از فضای مجازی برگزار کند.

وی خاطرنشان کرد: امسال ۸۷ درصد وقوع جرائم در فضای مجازی نسبت به سال گذشته افزایش داشته که از این میزان ۶۰ درصد منجر به کشف شده و نسبت به سال گدشته ۳۰ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: بخش زیادی از جرائم فضای مجازی به دلیل عدم آگاهی مردم در شناخت درگاه های جعلی، اعتماد به اطلاعات و کاربران و حضور ناآگاهانه در فضای مجازی است.

وی در پایان از مردم درخواست کرد که اطلاعات محرمانه را شبکه مجازی قرار ندهند و شبکه‌های مجازی را ناامن بدانند چراکه نفوذ به محرمانه‌ترین اطلاعات در دستگاه شما بسیار سهل و آسان است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار