بیش از ۸۴۷ هزار مسافر در استان قزوین جابه‌جا شدند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 117675
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۳۰
شاخص : مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قزوین گفت: نیمه نخست سال ۸۴۷ هزارو ۳۸۳ مسافر از پایانه‌های مسافربری شهرداری قزوین جابه‌جا شده‌اند.

به گزارش شاخص نیوز، علی محمدحسینی مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قزوین اظهار داشت: از پایانه مسافربری غرب ۱۸۸ هزار مسافر و از پایانه مسافربری آزادگان ۶۵۹ هزار و ۳۸۳ مسافر به نقاط مختلف کشور جابه‌جا شده‌اند.

وی افزود: در این مدت اتوبوس‌های مسافربری برون شهری ۷۳ درصد، خودروهای سواری مسافربر بین شهری ۱۰ درصد و مینی‌بوس ۱۸ درصد از مسافران را از طریق پایانه مسافربری آزادگان شهرداری قزوین جابه‌جا کرده‌اند.

محمدحسینی خاطرنشان کرد: بیشترین تقاضای سفر در این مدت مربوط به شهرهای تهران و مشهد و شهرهای شمالی بوده است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قزوین گفت: پایانه‌های مسافربری قزوین با امکانات و تجهیزات خود خدمات مطلوبی را به مسافران ارائه می‌دهد.

جلب حمایت سازمان برنامه‌ریزی به منظور اجرای برنامه شکوفایی شهری در قزوین

مسعود نصرتی شهردار قزوین اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری قزوین موفق شده حمایت سازمان مدیریت برنامه‌ریزی کشور را برای تحقق اهداف و ماموریت‌های پایلوت جهانی شکوفایی شهری در قزوین جلب کند.

وی گفت: با توجه با اینکه اقدامات صورت گرفته در قزوین مورد وثوق سازمان ملل بوده و از طرفی یکی از شاخص‌های اصلی سند برنامه شکوفایی شهری موضوع محیط زیست است.

شهردار قزوین افزود: با توجه به امکانات، منابع و ارزش‌هایی که حوزه بین الملل برای محیط زیست به خصوص مباحث تغییر اقلیم قائل است انتخاب قزوین به عنوان پایلوت جهانی شهرهای سبز برای این شهر به منظور استفاده در آینده اهمیت دارد.

نصرتی بیان کرد: برای شهر قزوین بسیار خوشحال کننده است که نتایج اسنادی که تا به حال آماده کرده است و همکاری‌هایی که با سازمان ملل داشته اکنون در اصلی‌ترین برنامه سازمان ملل از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

۲ قطبی شدن شرایط سیاسی مانع توسعه استان قزوین است

فاطمه اشدری عضو شورای اسلامی شهر قزوین اظهار داشت: ۲ قطبی شدن شرایط سیاسی مانع از رشد و توسعه استان قزوین شده است.

وی گفت: مسائل سیاسی در بین نخبگان و افراد تاثیرگذار استان تاریخ‌ساز قزوین به بهانه اختلاف در نگاه سیاسی موجب شده تا مدیران نتوانند در هم‌گرایی و هم‌افزایی برای توسعه به وحدت رویه برسند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته مردم استان به سبب وجود این فضا تاوان‌های سختی را پرداخت کرده‌اند و این رویه موجب تفرقه و چند دستگی در تصمیمات اثر بخش توسعه استان شده است.

اشدری با اشاره به اینکه در سایه هم‌گرایی و هم‌افزایی نیروها برای رسیدن به یک هدف مشترک که همان اعتدال جامعه است شکل می‌گیرد خاطرنشان کرد: نهادینه کردن گفتمان هم‌زیستی و تحکیم اجتماعی در سایه توقف نزاع‌های کاذب و بی‌حاصل و رقیق کردن مرزهای رقابت شکل خواهد گرفت.

 

 

منبع:  تسنیم 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار