بیش از ۱۵ میلیون جوان جویای کار در آینده خواهیم داشت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 120271
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۵۲
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس:
شاخص : رییس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت با اشاره به اینکه بیش از 15 میلیون جوان جویای کار در آینده خواهیم داشت، گفت: اگر بودجه تخصیص یافته در زمینه طرح های دولت را به هدف نرسانده و به شغل تبدیل نکنیم یک خیانت بزرگ صورت گرفته است.

به گزار ش خبرنگار اجتماعی شاخص، داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در مجمع بسیج مهندسین صنعتی استان که در سالن همایش سپاه ناحیه امام حسن (ع) برگزار شد، اظهار کرد: سازمان بسیج مهندسین استان اقدامات بسیار ارزنده‌ای را انجام داده است که گزارشی از این اقدامات و درخواست‌های مربوطه در صحن علنی مجلس ارائه شد.

وی افزود: یک کشور علاوه بر تهدیدات نظامی با تهدیدات دیگری مواجه است که در صورت عدم آینده پژوهی به یک بحران تبدیل می شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و تولید کننده داخلی توجه ویژه داشت تا بسیاری از مشکلات کشور از جمله اشتغال و معیشت مردم رفع شود.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طبق پیش بینی های صورت گرفته تا سال ۱۴۰۰ آمار جوانان کشور به ۱۵ تا ۲۴ میلیون نفر خواهد رسید و یک مرتبه با چندین میلیون جوان آماده به اشتغال مواجه خواهیم شد.

وی خطاب به مسوولان بیان کرد: امروز موضوع اصلی کشور جوانان و اشتغال زایی آن‌ها می‌باشد نه پرداختن به موضوعات سیاسی و اگر به این موضوع توجه لازم صورت نگیرد در آینده با مشکلات بسیاری روبرو خواهیم شد.

محمدی ضمن بیان اینکه در برنامه دولت ایجاد سالانه ۸۰۰هزار شغل در نظر گرفته شده است،گفت: معمولا اشتغال زایی در هیچ سالی به این رقم نرسیده است و حتی در صورت محقق شدن هم پاسخگوی ۱۵ میلیون نفر متقاضی اشتغال نیست.

این مسئول ضمن بیان این مسئله که باید در اجرای طرح بهین یاب نظارت بیشتری صورت بگیرد، گفت: طبق اطلاعاتی که به ما رسیده است در بعضی از موارد به شغل منتهی نشده و انحراف از هدف داشته است.

این مسوول تصریح کرد:جامعه هدف این طرح ۱۰۰۰شرکت در استان قزوین بوده است که در صورت عملی شدن باید شاهد اشتغال زایی چشم گیری در استان می‌بودیم اما در ۶ ماه گذشته ۴هزار تعدیل نیرو اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کشور در زمینه بودجه و اعتبارات در تنگنا قرار دارد، اضافه کرد: اگر بودجه تخصیص یافته به اینگونه طرح‌ها را به هدف نرسانده و به شغل تبدیل نکنیم یک خیانت بزرگ صورت گرفته است.

محمدی اذعان داشت: اینکه فرهیختگان، مهندسین و صاحبان تجربه و تخصص بسیجیان علم و تخصص خود را به صورت رایگان در اختیار دولت و شرکت ها قرار می دهند، قابل تقدیر است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پایان راه نجات کشور را تفکر بسیجی دانست و افزود: بسیج مهندسین طرح های خوبی را ارائه می کند که برای حل مشکلات باید از آن‌ها استفاده شود.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار