بیش از ۱۶ هزار تن شیرخام در تاکستان جمع‌آوری شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 131735
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
توسط شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران
شاخص : رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان تاکستان از جمع‌آوری بیش از 16 هزار تن شیر خام توسط شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران تاکستان خبر داد.

به گزارش شاخص نیوز؛ علی‌محمد حیدری رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان تاکستان از جمع‌آوری بیش از ۱۶ هزار تن شیر خام توسط شرکت تعاونی کشاورزی گاوداران تاکستان خبر داد و اظهار کرد: دامداری‌ها به صورت پراکنده در مناطق روستایی گرفته است و احداث مراکز جمع‌آوری شیر و فعالیت آن‌ها جایگاه مهمی را در تولید شیر و فرآورده‌های آن به خود اختصاص می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: برای دامداران خرده‌پا در محیط روستایی و اطراف روستاها به نحوی که با اطمینان به تولید شیر اشتغال یافته و از فروش محصول خود مطمئن می‌شوند، بازار دائمی و مطمئن برای دامداران ایجاد می‌شود.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان تاکستان با تأکید بر اینکه کوتاه کردن دست واسطه‌ها از بازار شیر ضروری است، گفت: فعالیت این واسطه‌ها نوسانات شدیدی در بازار ایجاد کرده و امکان برنامه‌ریزی تولید را از دامدار سلب می‌کند.

حیدری تصریح کرد: شیر و فرآورده‌های آن از مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده جیره غذایی انسان بوده که از لحاظ ارزش غذایی از کلسیم، فسفر، ویتامین‌های مورد نیاز و پروتئین غنی است.

این مسوول افزود: پروتئین موجود در شیر و فرآورده‌های آن در مقایسه با منابع دیگر پروتئین‌های حیوانی و گیاهی ارزان‌تر و از ارزش بیولوژیکی بالایی برخوردار است.

منبع: روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان قزوین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار