بیش از ۱۸۰ جشن در دهه کرامت اجرا می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 168379
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۳:۳۴
دبیر شبکه جوانان رضوی استان قزوین:
شاخص : دبیر شبکه جوانان رضوی استان قزوین از برگزاری بیش از ۱۸۰جشن در دهه کرامت در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ساسان کرمی دبیر شبکه جوانان رضوی و دبیر جشن های مردمی زیر سایه خورشید آستان قدس رضوی  استان قزوین ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (ص)، اظهار کرد: مجموعه زیر سایه خورشید ۵سال است که اجرایی شده و توفیق شامل این مجموعه گردید تا بتوانیم در جشن های مردمی و زیر سایه خورشیدخدمت رسانی کنیم  .

کرمی گفت: اجرای جشن های مردمی زیر سایه خورشید امسال در قالب ۸۰کاروان در ۱۵۰۰نقطه جهان همزمان با اولین روز دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (ص) شروع می شود و سفیران و مبلغین بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع) در سراسر جهان و نقاط کشور حضور خواهند یافت.

وی افزود: حضور خدام قدس رضوی در استان قزوین در دهه کرامت همراه با پرچم تبرک شده حرم علی بن موسی الرضا (ع) این فرصت را برای افرادی که به علت مشکلات و یا بیماری توان حضور در مشهد را ندارند فراهم می‌کند تا زیارت از راه دور انجام دهند.

این مسوول ادامه داد: ستاد مردمی جشن های زیر سایه خورشید در استان قزوین ۵ماه است که  با همکاری اعضا و تشکلات مردمی بصورت مالی و اجرایی و هم ارکان های دولتی برنامه های اجرا شد و به ۵شهرستان قزوین جهت هماهنگی برنامه ها و حضور خدام در این مناطق جلسه برگزار کردیم.

کرمی با بیان اینکه در سطح استان ۲۴۰ برنامه اجرایی شده است، گفت: هدف مجموعه قدس رضوی پوشش کل استان قزوین و اطراف استان است و این مجموعه توانسته است در  ۴۵ روستایی محروم  در این ایام حضور پیدا کند و بالغ بر ۱۸۰جشن در دهه کرامت در سطح استان برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به دو برنامه مهم در ایام دهه کرامت افزود: یکی از برنامه های مهم جشن بزرگ دخترانه است که در روز اول دهه کرامت ۲۴تیر در سالن شهید بابایی اجرا می شود ودومین برنامه جشن بزدگ میلاد با بزم نور در شب ولادت علی بن موسی الرضا (ع) است که در پارک الغدیر برگزار می گردد.

کرمی ابراز کرد: تلاش می‌کنیم تا جشن های ولادت حضرت معصومه (ص) و روز دختر هرچه باشکوه تر از سال‌های گذشته برگزار گردد.

این مسوول ادامه داد: خادمین حرم مطهر رضوی در دهه کرامت از  بیمارستان های سطح استان، زندان ها و مراکز ایتام و کمپ های ترک اعتیاد بازدید خواهند کرد.

کرمی اضافه کرد: شعار دهه کرامت امسال ( هرچه دارم از تو دارم ) است و بیش از یک هزار بسته فرهنگی در سطح استان توزیع خواهد شد.

این مسوول یادآور شد: ارائه بیش از یک هزار خدمات درمانی در مناطق محرو م،  عیادت و کمک به ۱۷۶بیمار صعب‌العالج و  تامین ۴۴جهیزیه همزمان با فرا رسیدن ۱۱دهمین جشن های مردمی زیر سایه خورشید انجام می شود.

وی اظهار کرد: ۴۴کاروان خادمیاری آستان قدس رضوی در استان در بخش های محرومیت زدایی و فرهنگی را در مناطق مختلف انجام می دهند و نسبت به خدمات رسانی به مردم آن ناحیه و منطقه ای که هستند اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/ ۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار