بیش از ۲۳ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 169312
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۰۱
مديركل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای قزوين:
شاخص : مديركل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان قزوين گفت: در تیر ماه سال جاري، تردد تعداد 23 ميليون و 317 هزار و 496 وسيله نقليه در محورهاي مواصلاتي استان قزوين به ثبت رسيد.

افشین پیرنون مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۴۸ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در تیر ماه سال جاری ۲۳ میلیون و ۳۱۷ هزار ۴۹۶ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راهها ۱۸ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۷۵۶ تردد معادل ۷۹٫۵ درصد کل تردد استان بوده است. بیشترین میزان ترافیک در تیر ماه سال جاری مربوط به ۱۴/۰۴/۹۷ بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج (رفت و برگشت) با ثبت تردد ۱۲۷ هزار و ۹۳۲ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

وی درهمین راستا افزود : از مجموع کل تردد شمارش شده استان ، ۳ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۲۲۱ تردد معادل ۱۳٫۸درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور ساوه-بوئین زهرا و بالعکس با ۱۶۳ هزار و ۱۶۱ وسیله (معادل ۴۷ درصد) ، بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

این مسئول گفت: متوسط نرخ جریان ترافیک (تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می کنند) در سطح کل راههای مواصلاتی استان معادل ۶۵۲ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

وی یادآور شد: بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در تیر ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- کرج با ۲ هزار و ۳۷۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

پیرنون متوسط سرعت تردد در آزاد راهها را ۸۹٫۶ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۱٫۱ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت ۹۷٫۲ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه قزوین – زنجان بوده است.

گفتنی است که در ماه گذشته تعداد ۳۵۹ هزار و ۸۳۵ خودرو معادل ۱٫۵۴درصد از کل تردد در محورهای مواصلاتی استان دارای تخلف سرعت بوده و ۱۸٫۴۶درصد وسایل نقلیه ، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند. بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین – کرج با ۶۱۶ هزار و ۲۲۷ وسیله نقلیه( معادل ۳۴٫۹ درصد) بوده است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار