بیش از ۳هزار فرصت شغلی برای مددجویان استان تامین شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 168381
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۳:۰۱
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد قزوین:
شاخص : معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد قزوین گفت: در سال گذشته 3هزار و 845 فرصت شغلی با مبلغ 55 میلیارد و 500 میلیون تومان اجرا شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، احمد اکبری معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین در مصاحبه خبر با جمعی از اصحاب رسانه که در سالن جلسات این اداره برگزار شد اظهار کرد: ۲۰ هزار و ۸۷۳ خانوار با جمعیت ۳۵ هزار و ۴۸۳ نفر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند.

وی افزود: خانواده‌های مولد و مستعد اشتغال را شناسایی می‌کنیم که این کار را هر ساله انجام می‌دهیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین با بیان اینکه خانواده‌های مولد اشتغال به دو دسته تقسیم می‌شوند، گفت: افرادی که کارآفرین هستند و تسهیلاتی را در اختیارشان قرار می‌دهیم و عده‌ای هم ذاتا نمی توانند کارآفرین باشند و نیاز به اشتغال در کنار دیگری دارند.

این مسئول ابراز کرد: برای خانواده‌های مولد اشتغال پس از سطح بندی، دوره های آموزشی مقدماتی برگزار می‌کنیم و پس از ارزیابی نیز دوره‌های آموزش مهارتی برگزار می‌گردد.

اکبری با بیان اینکه یازده کارشناس فنی وظیفه نظارت و پایدارسازی طرح‌ها را بر عهده دارند اضافه کرد: نظارت‌ها در آغاز طرح اشتغال، حین اجرای طرح و اتمام طرح صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۹۰ درصد از طرح‌ها جاری و پایدار است، گفت: سیاست ما در اجرای طرح‌های اشتغال علاوه بر کمیت نیز تامین کیفیت و تنوع است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین با بیان اینکه طرح‌هایی را برای اشتغال انتخاب می‌کنیم که بازار پسند باشد ادامه داد: ابتدا نیازسنجی در بازار صورت گرفته و بعد طرح‌ها را منطبق با آن اجرا می‌کنیم.

این مسئول افزود:  در سال ۱۳۹۶ حدود ۴هزار و ۲۰۴ نفر تحت آموزش فنی و حرفه‌ای قرار گرفتند و ۳هزار و ۸۴۵ فرصت شغلی با مبلغ ۵۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اجرا شد.

اکبری خاطرنشان کرد: در کل فرصت شغلی که ایجاد شده حدود ۶۳۹ مورد از محل صندوق امداد ولایت با مبلغ ۷ میلیارد تومان و ۳هزار و ۲۰۶ فرصت شغلی از محل منابع بانکی بوده است.

وی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون با توجه به اینکه برنامه بودجه و الزامات سال ۹۷ اعم از منابع صندوق ولایت و بانکی اوایل خرداد اعلام شده است تا کنون حدود ۶۰۰ نفر را آموزش داده‌ایم.

این مسئول یادآور شد: ۲۳۳ فرصت شغلی از ابتدای سال تا به امروز با مبلغی بالغ بر ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اجرا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین ادامه داد: امسال ۱۳۲ فرصت شغلی با مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و ۱۰۱ فرصت شغلی از محل بانک‌ها با مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تامین شده است.

اکبری افزود: امسال اجرای ۱۶۰۰ طرح‌ اشتغال  را با مبلغ ۳۲ میلیارد تومان هدف‌گذاری کرده‌ایم و ۸۰۰ مورد از محل صندوق ولایت با مبلغ ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۲۴۰۰ مورد طرح اشتغال را برای سال جاری هدف‌گذاری کرده‌ایم و در صورت تخصیص اعتبارات، ۲۱۹۵ طرح اشتغال با ۵۴ میلیارد تومان در بخش روستایی و عشایری خواهیم داشت.

این مسئول در پایان افزود: همچنین آموزش ۳۱۳۵ نفر را در سال جاری در دستور کار داریم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار