بیش از ۳۵ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی قزوین ثبت شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174767
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
در شهریور ماه سال جاری؛
شاخص : در شهریور ماه سال جاري، تردد تعداد 35 ميليون و 232 هزار و 785 وسيله نقليه در محورهاي مواصلاتي استان قزوين به ثبت رسيد.

افشین پیرنون در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در شهریور ماه سال جاری ۳۵ میلیون و ۲۳۲ هزار ۷۸۵ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راهها ۲۸ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۱۸۷ تردد معادل ۸۲ درصد کل تردد استان بوده است.

وی افزود: بیشترین میزان ترافیک در شهریور ماه سال جاری مربوط به ۰۲/۰۶/۹۷ بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج (رفت و برگشت) با ثبت تردد ۱۵۴ هزار و ۲۹۲وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین عنوان کرد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان ، ۳ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۲۹۰ تردد معادل۱۱٫۰۲درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور ساوه – بوئین زهرا و بالعکس با ۱۵۲ هزار و ۴۲۲ وسیله (معادل ۳۰٫۵درصد) ، بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

این مسئول بیان کرد: متوسط نرخ جریان ترافیک (تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می کنند) در سطح کل راههای مواصلاتی استان معادل ۸۰۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در شهریور ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- کرج با ۲ هزار و ۸۹۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

پیرنون متوسط سرعت تردد در آزاد راهها را ۸۳ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۰٫۱ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت ۹۸٫۴ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه زنجان- قزوین بوده است.

گفتنی است که در ماه گذشته تعداد ۷۷۴ هزار و ۷۸۱ خودرو معادل ۲٫۱درصد از کل تردد در محورهای مواصلاتی استان دارای تخلف سرعت بوده و ۲۳٫۴درصد وسایل نقلیه ، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند. بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین – کرج با ۹۶۳ هزار و ۷۸۶ وسیله نقلیه( معادل ۴۴٫۸ درصد) بوده است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار