ایران جانبی

» بیش از ۴میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف شد
کد خبر: 161488
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
مدیرعامل شرکت گاز قزوین:
شاخص : مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین ازمصرف ۴ میلیارد و ۶۱۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در بخش های مسکونی، صنعتی و تجاری، سی ان جی و نیروگاهی طی سال ۹۶ در استان قزوین خبر داد.

اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، اظهار کرد: مشترکین خانگی شرکت گاز در ۱۲ ماه سال گذشته ۷۲۶ میلیون متر مکعب گاز مصرف کردند که این مقدار معادل ۱۶ درصد مصرف کل استان بوده است و در مقایسه با مصرف بخش خانگی در سال ۱۳۹۵ خوشبختانه ۲ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در بخش های مسکونی، صنعتی و تجاری، سی ان جی و نیروگاهی طی سال ۹۶ در استان قزوین ۴ میلیارد و ۶۱۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در زمینه تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی به عنوان بزرگترین مصرف کننده گاز در استان گفت: بیش از ۲ میلیارد و ۵۹۰ میلیون متر مکعب گاز در سال گذشته به نیروگاه شهید رجایی تحویل شده است که شامل ۵۶ درصد مصرف کل استان است.

وی با اشاره به توجه ویژه وزارت نفت به تحویل حداکثری گاز طبیعی به نیروگاه های تولید برق در دولت تدبیر و امید افزود: میزان تحویل گاز در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال آغاز به کار دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۲ که در آن ۱ میلیارد و ۵۸ میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه شهید رجایی تحویل شده است رشد ۶۰ درصدی داشته است.

بوشهری در ادامه به آمار تفکیکی مصرف گاز طبیعی در استان اشاره کرد و گفت: از کل گاز مصرف شده در طی سال ۹۶ حدود ۱۶ درصد در بخش خانگی، ۲۳ درصد در بخش صنعتی و تجاری، ۵۶ درصد در نیروگاه و ۵ درصد در جایگاه های سوخت CNG مصرف شده است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار