بیش از ۵۰ پروژه در شهرداری‌های استان افتتاح و کلنگ‌زنی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 171877
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۲:۵۷
مدیرکل دفتر امور شهری و شوارهای استانداری قزوین:
شاخص : مدیرکل دفتر امور شهری و شوارهای استانداری قزوین گفت: در هفته دولت بیش از 50 پروژه در شهرداری‌ها با اعتباری بالغ بر 125میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ایرج زاهدپور مدیرکل دفتر امور شهری و شوارهای استانداری قزوین پیش از ظهر امروز در نشست خبر با اصحاب رسانه که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد اظهار کرد: در هفته دولت بیش از ۵۰ پروژه در شهرداری‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۲۵میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

وی افزود: تمرکز شهرداری‌ها فقط در پروژه‌های عمرانی نیست بلکه رویکرد نشاط اجتماعی را دنبال می‌کنند که امیدواریم در سال‌های اینده نمود بیشتری داشته باشد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوارهای استانداری قزوین گفت: در سال گذشته شهرداری‌های استان قزوین حدود ۲هزار و ۱۴۵ پروانه ساختمانی به مساحت یک میلیون و ۳۱۷ هزار متر مربع را صادر کردند.

این مسئول بیان کرد: سال گذشته نزدیک به ۱۶۰ میلیارد تومان ارزش افزوده بین شهرداری‌ها توزیع شده است و به میزان ۴۵ میلیارد تومان هم از محل تبصره ۲ ماده ۳۹ قانون بودجه برای شهرهای زیر هزار نفر اختصاص یافت.

وی ابراز کرد: در سال جاری بیش از ۳۰ پروژه برای استفاده از تسهیلات قرض الحسنه به وزارت کشور ارسال شده و بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان پیش بینی و پیشنهاد استان به سازمان شهرداری‌ها است.

زاهدپور گفت: این پروزه‌ها با رویکرد درآمد پایدار در شهرداری‌ها تعریف شده است که امیدواریم بتوانیم قسمتی از مشکلات شهرداری‌ها به ویزه شهرهای کوچک با تصویب تسهیلات قرض‌الحسنه حل شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوارهای استانداری قزوین اضافه کرد: بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری‌های استان قزوین حدود ۸۶۸ میلیارد تومات است که از این مبلغ ۶۹درصد عمرانی و ۳۱ جاری است.

این مسئول عنوان کرد: در ۵ماهه امسال نزدیک به ۹۳ میلیارد تومان ارزش افزوده توزیع شده است.

وی یادآور شد: در حوزه مدیریت شهری ۲ لایحه در مجلس داریم که امیدواریم با تصویب آن جهش خوبی در خدمت رسانی و بخش اداری داشته باشیم.

زاهدپور بیان کرد: در خصوص برگزاری آزمون ۷۰ پست برای آتشنانی و شهرداری استان در حال پیگیری هستیم و وزارت کشور مجوز برگزاری آزمون را صادر کرده که برای این امر مجوز معاون ریاست جمهوری لازم است.

وی در پایان افزود: اگر مجوز برگزاری آزمون توسط معاون رئیس جمهور صادر شود این آزمون ظرف ۲ ماه آینده در استان برگزار و مراحل جذب و استخدام نیروها اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار