بیش از ۶۰ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 149350
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۴:۳۰
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس:
شاخص : رییس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: 65 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که 500 هزار میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز است، سال گذشته در این خصوص توفیق خوبی نداشتیم و کمتر از 7 درصد یعنی 4131 پروژه برون سپاری شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ داوود محمدی رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس پیش از ظهر امروز در شورای اداری استان که در سالن اجتماعات شهید امامی اظهار کرد: در راستای بزرگداشت اربعین و با هدف اینکه این مراسم به قدرت مانور دنیای اسلام تبدیل شود، همه وظیفه داریم که حمایت لازم را داشته باشیم.

وی افزود: بودجه سال ۹۷ در آینده‌ای نزدیک به مجلس ارائه می‌شود که تغییراتی هم در این زمینه خواهیم داشت؛ قدردان مدیران دستگاه‌هایی هستیم که در این تنگناهای مالی صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته‌اند و برنامه‌ها را مدیریت می‌کنند.

نماینده مردم قزوین در مجلس بیان کرد: بودجه سال آینده نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده و از ۳۴۵ هزار میلیارد به ۳۲۴ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: از کل بودجه تعیین شده برای استان قزوین در سال آینده فقط ۳۲ هزار میلیارد یعنی ۱۰ درصد کل بودجه برای حوزه عمرانی پیش بینی شده است و ۹۰درصد بودجه اختصاص به هزینه‌های جاری دارد که این میزان باید کاهش یابد.

این مسوول عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه طرحی با عنوان “بودجه ریزی عملیاتی” برای اصلاح میزان تقسیم بودجه به هزینه‌های عمرانی و جاری در نظر گرفته است که با فعالیت بیشتر مسوولان ادارات روی این طرح، بودجه به آن‌ها اختصاص می‌یابد.

محمدی ابراز کرد: طبق این طرح دیگر قرار نیست که هر سال بر بودجه دستگاه‌ها اضافه شود و طبق عملکرد و تعریف ماموریت‌های مشخص اختصاص اعتبار داریم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام گفت: ۶۵ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز است، سال گذشته در این خصوص توفیق خوبی نداشتیم و کمتر از ۷ درصد یعنی ۴۱۳۱ پروژه برون سپاری شده است.

وی افزود: اگر با همین منوال پیش برویم ۱۵ سال طول می‌کشد که پروژه‌های نیمه تمام ما به اتمام برسد، در همین راستا مدیران اهتمام داشته باشند تا پروژه ها واگذار شود.

محمدی در پایان بیان کرد: دستگاه‌ها باید مکلف شوند حتما چند پروژه نیمه تمامی که توان انجامش را دارند برای سال ۹۷ به پایان برسانند، سازمان برنامه و بودجه گزارش گیری سه ماه دارد و طبق آن بودجه واگذار می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار