بیش از ۷۰ پرونده انتخاباتی در حال رسیدگی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 137463
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
معاون قضایی رییس کل دادگستری استان قزوين:
شاخص : معاون اجتماعی و پيشگيری از وقوع جرم دادگستری استان قزوين گفت: در حال حاضر 72 فقره پرونده تخلف انتخاباتی تشكيل و در حال رسيدگی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، بهروز جلالوند معاون قضایی رییس کل دادگستری استان قزوین در نشست شورای مسئولان قضایی استان اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری با حضور و مشارکت حداکثری مردم در سراسر کشور  موجب مباهات نظام اسلامی در دنیا شد.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم قزوین در پای صندوق‌های رای اضافه کرد: با عنایت به نقش مثبت و عملکرد مؤثر ستادهای پیشگیری از جرایم انتخاباتی در جریان برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و در اجرای دستورالعمل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه،‌ جلسه‌های این ستاد با حضور اعضا در دادگستری استان شهرستان های تابعه برگزار شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵ جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در سطح استان و شهرستان‌های تابعه برگزار شده که این جلسات در مجموع ۱۲۸ مصوبه داشته است.

وی تصریح کرد: تعداد ۱۹۷ جلسه توجیهی برای مدیران دستگاه‌ها و کاندیداها برگزار شد و مسائل مختلف قانونی در رابطه با حضور و فعالیت این افراد تذکر داده شد.

جلالوند خاطرنشان کرد: همچنین ۱۹۹ مورد تذکر به مدیران کانال‌های تلگرامی داده شد و برای حفظ شور انتخاباتی همراه با قانونمداری توصیه‌های لازم ارائه شد.

وی یادآورشد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در این ستاد و با عنایت به اقدامات سایر ضابطان قضایی در حال حاضر ۷۲ فقره پرونده تخلف انتخاباتی تشکیل و در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار