ایران جانبی

» بیش از 700 فرصت شغلی برای مددجویان قزوینی ایجاد شد
کد خبر: 207733
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۷:۰۹
مدیرکل سازمان بهزیستی استان خبر داد
شاخص : وارثی گفت: سال گذشته 670 تعهد اشتغال برای بهزیستی استان پیش بینی شده بود که 702 مورد تحقق پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا وارثی در جلسه شورای استانی مشارکت‌های مردمی بهزیستی که بعدازظهر امروز به ریاست استاندار در سالن جلسات استانداری برگزار شد؛ اظهار کرد: سال گذشته 670 تعهد اشتغال برای بهزیستی استان پیش بینی شده بود که 702 مورد تحقق پیدا کرد و 832 مورد از اشتغال سال‌های گذشته نیز تثبیت شد.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن چهار هزار و 128 نفر ساماندهی شده و در حوزه خانواده‌های دو معلولی و بالاتر نیز 255 نفر شناسایی و مسکن آن‌ها ساماندهی شد.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان قزوین ابراز کرد: بیش از 11 میلیارد از طرف نهادهای دولتی به ما تخصیص یافته که این میزان نسبت به سال‌های گذشته 125 درصد رشد داشته است.

وی افزود: ماه مبارک رمضان سال گذشته 120 میلیون تومان مشارکت‌های مردمی جمع‌آوری و 360 مورد جهیزیه نیز تامین شد.

این مقام مسئول عنوان کرد: طرح حمایت تحصیلی ابرار برای 46 نفر با همکاری اتاق بازرگانی اجرا شده و 272 نفر نیز توسط خیرین حمایت شدند.

وی ادامه داد: اکنون 16 میلیارد تومان اعتبار برای تامین انواع نیازمندی‌ها نیاز داریم که می‌توان از منابع مختلفی آن‌ها را تامین کرد.

وارثی گفت: سال گذشته احداث 183 واحد مسکونی برای خانواده‌های دو معلولی تصویب شد که تاکنون 165 واحد تحویل داده شده و 18 واحد باقی مانده است.

گفتنی است؛ در این جلسه درباره تامین مسکن خانواده‌های دارای دو معلول یا بیشتر که خیرین برای ساخت آن اعلام آمادگی کرده‌اند، نظراتی بین سازمان بهزیستی و راه و شهرسازی تبادل شد.

همچنین از شهرداری جهت اختصاص غرفه‌هایی در بازارچه‌ها به بانوان سرپرست خانوار معلول درخواست شد که شهردار قزوین در این باره گفت: در بازارچه مینودر هشت نفر از بانوان سرپرست خانوار دارای غرفه هستند که یکی از آن‌ها معلول است.

ایجاد بازارچه دائمی و استفاده از فضای محلات برای فروش محصولات سرپرستان خانوار نیز پیشنهاد شد. در پایان این جلسه هفت نفر از خیرین تجلیل شدند.

انتهای پیام/ 1300/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار