ایران جانبی

» بیش از ۸۰درصد روستاهای استان از راه‌های مناسب برخوردارند
کد خبر: 183183
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱:۴۱
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین:
شاخص : مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: قبل از انقلاب هیچ راه روستایی آسفالته در استان نداشتیم و امروز فقط  2700 کیلومتر راه روستایی آسفالته احداث شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مسعود حق لطفی در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از بحث‌های اصلی و مهم در توسعه و پیشرفت زیربنایی کشورها، حوزه راه‌ها و مسکن است.

وی با بیان اینکه بالای ۸۰درصد از روستاهای ما دارای راه‌های مناسب است، افزود: قبل از انقلاب هیچ راه روستایی آسفالته در استان نداشتیم و امروز فقط  ۲۷۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته احداث شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین بیان کرد: ۷۰۰کیلومتر راه روستایی شوسه و ۲۰۰۰کیلومتر راه روستایی خاکی داریم که برای روستاهای زیر ۲۰خانوار است.

این مسئول ابراز کرد: پیش از انقلاب در استان ۵۵کیلومتر آزادراه داشتیم که امروز به ۲۱۸کیلومتر رسیده است و رتبه ۳کشوری را در این زمینه کسب کردیم.

۵۲هزار واحد مسکن مهر در قزوین تکمیل شد

حق لطفی با اشاره به حوزه راه آهن، افزود: به طور ۲۰۵کیلومتر خط ریلی قزوین-رشت است که ۷۵کیلومتر آن در استان قرار دارد که تا آخر امسال به اتمام می‌رسد و محور قزون_تهران دو خطه می‌شود که در سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد و محور قزوین_زنجان دوخطه می‌شود که بالای ۴۴درصد پیشرفت دارد و تا سال آینده و یا سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: قبل از انقلاب در کل کشور به ازای هر ۱۳۵خانوار ۱۰۰خانه داشتیم که امروز متوسط کشوری ما ۱۰۶ است ولی درصد برخورداری استان ما بالاتر است و به ازای هر ۱۰۴ خانوار در استان قزوین ۱۰۰خانه موجود است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اظهار کرد: طرح‌های جامع و طرح جامع تفضیلی برای تمام شهرها انجام شده است و اکنون ۲پروژه سنگین حوزه راه در محور قزوین-الموت-تنکابن داریم که ۷۰درصد پیشرفت داشته است.

این مسئول عنوان کرد: در حوزه مسکن مهر ۵۸هزار واحد در سطح استان شروع شده و ۵۲هزار واحد به اتمام رسیده و حدود ۶هزار واحد در سال آینده به اتمام می‌رسد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار