بیش از ۸۰ درصد قزوینی ها کم تحرک هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 158637
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
رییس مرکز بهداشت قزوین:
شاخص : رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین در همایش کاهش وزن راهی به سوی سلامتی گفت: بیش از 80 درصد مردم استان به کم تحرکی متوسط و شدید مبتلا هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، خوانساری در همایش کاهش وزن راهی به سوی سلامتی با اشاره به اینکه ۸۲ درصد مردم به کم تحرکی متوسط و شدید مبتلا هستند، اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد مردم استان اضافه وزن دارند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین تصریح کرد: مصرف قند، چربی و نمک، خطر بروز بیماری های غیر واگیر از جمله دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و سکته ها را افزایش می دهد و متاسفانه روند شیوع دیابت در کشور رو به افزایش است.

این مسوول به نقش موثر مادران در بهبود تغذیه و تعیین سبد غذایی خانواده ها اشاره و تاکیدکرد: مصرف میوه و سبزیجات، ماهی، لبنیات افزایش و مصرف فست فود ها، چربی ها، نوشابه های گازدار چیپس و پفک و همچنین حجم غذای مصرفی افراد کاهش یابد.

سپیده مهدی‌ خانی کارشناس مسوول تغذیه مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین هم در این مراسم گفت: ۲۵درصد موارد چاقی ژنتیکی است و ۷۵درصد باقیمانده شیوه زندگی سالم است که در چاقی و لاغری تعیین کننده خواهد بود.

وی میزان کالری روزانه برای مردان را ۲هزار و ۲۰۰ و برای زنان ۲هزار کالری بیان کرد و افزود: برای داشتن وزن مناسب هر فرد حداقل باید سه بار در هفته و هر بار نیم ساعت فعالیت بدنی داشته باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار