بیمارستان‌های قزوین بیمه‌شدگان تامین اجتماعی را پذیرش نمی‌کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 141127
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
برای دومین‌بار؛
شاخص : برخی بیمارستان‌های دولتی قزوین از روز سه‌شنبه اقدام به عدم پذیرش بیمه تأمین اجتماعی کرده‌اند که این موضوع برای بار دوم صورت گرفته و موجب بلاتکلیفی بیماران در راهروهای بیمارستان‌ها شده است.

به گزارش شاخص، تعدادی از شهروندان قزوینی ضمن تماس با خبرنگار فارس در قزوین با اعلام این خبر بیان کردند: تعدادی از بیمارستان‌های قزوین امروز از پذیرش بیمه تأمین اجتماعی سر باز زده‌اند.

این بیماران که خود را بلاتکلیف و سرگردان در راهروهای بیمارستان‌ها دیده‌اند، می‌گویند: کسی پاسخگو نیست و هیچ کس زیر بار بیمه‌ تأمین اجتماعی نمی‌رود.

کارگری که از روستایی در حوالی قزوین عازم بیمارستانی دولتی شده است عنوان می‌کند: امروز دست از پا درازتر به روستای خود بازگشتم؛ دیگر دفترچه تأمین اجتماعی هم ارزشی ندارد.

وی تأکید می‌کند: پس چه کسی پاسخگوی حق بیمه‌ای است که هر ماه مرتب از حقوق ما کسر می‌شود؛ این چه انصافی است که ما باید پول بیمه را جلوتر از حقوقمان بدهیم ولی در این برهه که نیاز به خدمات داریم تأمین اجتماعی هیچ پیگیر نباشد.

گفتنی است پیش از این در چهارم اسفند ماه سال گذشته نیز منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین طی نامه‌ای به مدیر درمان تأمین اجتماعی قزوین خواستار عدم پذیرش بیمه تأمین اجتماعی در بیمارستان‌های زیر مجموعه شده بود.

مهرام در این نامه از شرایط سخت‌ و نبود امکانات و بودجه و همچنین بدهی سنگین تأمین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی قزوین سخن به میان آورده بود و بعد از آن نیز مسؤولان این دانشگاه از بدهی ۱۶۷ میلیارد تومانی بیمه‌های سلامت و تأمین اجتماعی  به دانشگاه علوم پزشکی خبر دادند که این هزینه موجب شده تا علوم پزشکی دچار مشکلات متعددی شود.

اما نهم اسفندماه بود که مسؤول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی در مقابل ۱۶۷ میلیارد تومان بدهی شرکت‌های بیمه به این بیمارستان، ۱۵۰ میلیارد تومان به مردم بدهکار است و این در حالی است که حق کارانه هشت ماه پرسنل علوم پزشکی نیز پرداخت‌نشده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اما  در همان تاریخ نهم اسفند ماه سال ۹۵ اعلام می‌کند: بر طبق مذاکراتی که با استاندار و تأمین اجتماعی شب گذشته صورت گرفت نامه‌ ارجاعی عدم پذیرش بیمه‌های تأمین اجتماعی توسط ریاست دانشگاه لغو شد.

و امروز بعد از چهار ماه دوباره این داستان عدم پذیرش بیمه‌ها از نو آغاز شده و معلوم نیست کدام عدم پایبندی به تعهدات توسط سازمان تأمین اجتماعی موجب این تصمیم شده تا دانشگاه علوم پزشکی آخرین گزینه ممکن را برای حل موضوع انتخاب کند اما آنچه واضح است صدمه جبران ناپذیری است که به جان مردم وارد می‌شود و پاسخ آن را نیز باید سازمان‌های بیمه‌ای بدهند که با جان مردم بازی می‌کنند.

انتهای پیام/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار