بیمارستان توان بخشی در استان راه اندازی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148721
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۵:۰۶
مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین:
شاخص : مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین با اشاره به عدم مرکز توانبخشی در استان گفت: ما به دنبال راه اندازی مرکز حاد و بیمارستان در راستای ارایه خدمات ویژه به معلولان هستیم.

به گزارش  خبرنگار اجتماعی شاخص، حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات این سازمان بر گزار شد، با اشاره به روز بین المللی کاهش بلایای طبیعی اظهار کرد: یکی از برنامه‌های سازمان هلال احمر تسکین دردهای بشری بویژه برای مددجویان خاص با نیاز دارویی است.

وی افزود: با توجه به محدودیت بودجه‌ در زمینه حمایت دارویی از مددجویان سعی کردیم از طریق خیرین این کمک‌ها را جذب کنیم و با نهادهای خصوصی، سازمان نظام پزشکی و مهندسی شهر تفاهم نامه‌هایی امضا شد.

این مسوول بیان کرد: امیدواریم که با امضای این تفاهم نامه‌ها حمایت‌ها به صورت مستمر ادامه پیدا کند و بتوانیم با ساماندهی خیرین جامعه هدف را نیز مستندسازی کنیم.

آصفی تصریح کرد: باتوجه به تحقیقات لازم مشخص شده که بین ۷تا۹ میلیارد تومان جهت تهیه گل و بنر در مجالس عزاداری و ختم  هزینه می‌شود در حالیکه ما می‌توانیم با صرفه‌جویی صحیح، این هزینه ها را برای رفع نیازهای بیماران دارویی مصرف کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین تشریح کرد: در همین راستا تصمیم گرفتیم با طراحی یک تابلو نفیس از گل در ختم‌ها بجای گل و بنر استفاده کنیم تا  هزینه آن صرف حمایت از نیازمندان دارویی شود.

وی با اشاره به راه اندازی سایت و اپلیکشن مخصوص سفارشات از اول آبان ماه گفت: خوشبختانه طی یک ماه گذشته  توانستیم از این طریق هشت میلیون تومان جمع‌آوری کنیم.

این مسوول ادامه داد: کمیته مشارکت‌های داوطلبانه نیز در این راستا راه اندازی شده  و از ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

آصفی با اشاره به ایجاد کارگروه برای ورزشکاران به منزله سرمایه گذاری برای درآمد پایدار در هلال احمر استان گفت: استخر چهارفصل روباز ویژه بانوان راه اندازی می‌شود تا  علاوه بر درآمد زایی بتوانیم خدمات لازم را به شهروندان ارائه دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین با اشاره به عدم وجود مرکز توانبخشی در استان گفت:ما به دنبال راه اندازی مرکز حاد و بیمارستان در راستای ارایه خدمات ویژه به معلولان هستیم.

وی افزود: به دنبال سرمایه گذار برای راه اندازی ساختمان این بیمارستان هستیم و برای راه اندازی این مرکز ۴۰میلیارد ریال پیش بینی شده است و توافق شده در صورت احداث ساختمان امکانات لازم  در اختیار ما قرار گیرد.

این مسوول با اشاره به لزوم انتقال آموزش‌های امدادی در خانه‌ها عنوان کرد: طی ۶ ماهه ابتدایی سال ۴ هزار و ۷۰۰ خانوار تحت آموزش‌های امداد و نجات قرار گرفتند.

آصفی بیان کرد:۳۳پایگاه امداد و نجات در سطح استان وجود دارد که شامل۲۲پایگاه ثابت، ۸ کانکس، ۲تیم ماشینی و یک بالگرد  هوایی می‌باشد.

وی اضافه کرد: تمام مناطق پرخطر وحادثه خیز استان شناسایی شده و  پایگاه‎‌های هلال احمر در این مناطق مستقر هستند.

این مسوول با اشاره به خدمات قابل ارائه در مراکز فیزیوتراپی و درمانگاه و کلینیک تخصصی هلال احمر گفت: داروخانه هلال احمر در شرایط بحرانی مثل تحریم‌ها نیز آمادگی ارائه خدمات به بیماران با نیازهای دارویی خاص می‌باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۳

 

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار