بیماری وحشتناکی که از گربه به صاحبش سرایت کرد! +تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173499
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱:۴۶
شاخص : نگهداری یک گربه توسط یک مرد میانسال در داخل خانه موجب انتقال یک بیماری وحشتناک به او و در نتیجه تغییر عجیب صورتش شد.

به گزارش شاخص نیوز: نگهداری یک گربه در خانه موجب ابتلای یک مرد ۶۸ ساله به یک بیماری نادر خطرناک شد. روی صورت و گردن این مرد که هنوز هویتش اعلام نشده است پس از ابتلا به این بیماری چند غده بزرگ و وحشتناک ظاهر شد. او که به مدت ۲ ماه بود از ظاهر شدن این غده ها روی صورت و گردنش رنج می برد، پس از ۱ هفته سردرد شدید به پزشک خود مراجعه کرد. پزشک پس از اطلاع از مرگ گربه این مرد در اثر ابتلا به سرطان خون به او اعلام کرد که مبتلا به بیماری نادر تولارمی شده است که در اثر باکتری با نام فراانسیسلاتولارنسیس (Francisella tularensis) ایجاد می شود.

بیماری وحشتناکی که از گربه به صاحبش سرایت کرد! + تصاویر//

بنا به گزارش مجله “نیو انگلند مدیسین” گربه این مرد از این بیماری نیز رنج می برده که حین درمان گربه، این باکتری از بدن این حیوان وارد بدن صاحبش شده است. این بیماری همچنین با نام “تب خرگوش” نیز شناخته می شود که موجب تب، زخم پوست و غده های بزرگ می شود و از طریق مگس خونخوار و کنه انتشار یافته و یا تماس با حیوانات ناقل انتقال می یابد.

پزشک برای این بیمار به مدت چهار هفته آنتی بیوتیک تجویز کرد و این غده ها پس از گذشت سه هفته کاملا بهبود یافت. بنا به گزارش این مجله گربه های خانگی می توانند این باکتری را از طعمه های خود دریافت و سپس به انسان منتقل کنند. بنا به گزارش دپارتمان سلامت عمومی ایالت ایلینویز آمریکا سالیانه حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر در آمریکا به تولارمی  مبتلا می شوند.

علائم تولارمی یا تب خرگوش تب، سرفه، گلودرد و سردرد است و معمولا غدد لنفاوی و چشم نیز ممکن است درگیر این بیماری شوند. این بیماری اگرچه در انسان به ندرت دیده می شود اما در صورت ابتلا فرد بیمار با تجویز آنتی بیوتیک بهبود می یابد.

گفتنی است؛ احتمال مرگ در بیماران مبتلا به تولارمی پس از درمان تنها ۱ درصد و در بیمارانی که درمان نشوند حدود ۷ درصد است.

بیماری وحشتناکی که از گربه به صاحبش سرایت کرد! + تصاویر//

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار