بیمه شدن ۲ هزار کارگر ساختمانی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66273
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران استان خبر داد
شاخص : رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران استان قزوین در جمع خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي، از بيمه شدن 2 هزار كارگر ساختماني در قزوين خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، بهمن قربانی عصر دیروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اعلام اینکه تا کنون ۲ هزار کارگر ساختمانی در قزوین بیمه شده اند، اظهار کرد: سهمیه بیمه کارگران قزوین در سال جاری چهار هزار نفر هستند اما تامین اجتماعی از ابتدای سال تا کنون تنها ۴۰ کارگر را بیمه کرده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران استان قزوین بیان کرد: با تاسیس انجمن‌های تخصصی کارگران ساختمانی تعداد اعضاء این انجمن از ۱۲ هزار نفر به ۲ هزار نفر کاهش داشته و این مسئله موجب شده کارگران دچار آسیب شوند.

این مسئول انجمن های مردم نهاد را بیش از گذشته نیازمند حمایت دانست و گفت: مسئولان استان باید چالش های پیش روی کارگران را بررسی و برای رفع آنها اقدام کنند.

قربانی با اشاره به اینکه بخش ساختمان به عنوان خطرناک‍ترین حوزه کاری کارگران مطرح است، افزود: به استناد آمارهای موجود کشور، میزان تلفات و آسیب‌هایی که در نتیجه فعالیت در این بخش صورت می گیرد به مراتب از کار در بخش‌هایی مانند معدن نیز بیشتر است.

وی در انتها یادآور شد: برق گرفتگی، زیرآوار ماندن، سقوط از ارتفاع، فرو ریختن تمام یا بخشی از ساختمان در حین ساخت و عدم رعایت نکات ایمنی از مهم ترین مسائلی است که باعث آسیب به کارگران ساختمانی می شوند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار