بیکاری در قزوین طی سه سال گذشته افزایش داشته است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 116428
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۵:۰۲
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:
شاخص : رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: نرخ بیکاری استان همواره در گذشته از سطح استاندارد کشوری پایین تر بوده اما مشکلات و تحریم‌ها در طول سه سال گذشته موجب افزایش 7 دهم درصدی آمار بیکاری شده و وضعیت بیکاری را در قزوین وخیم کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ابوالفضل یاری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین در جلسه شورای اقتصادی که ظهر امروز با حضور ولی الله سیف مدیر کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سالن همایش باعستان جهاد کشاورزی برگزار شد اظهار کرد: ۴۵۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در ۶ ماهه اول سال جاری در استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه آمار بیکاری در کشور ۱۱ درصد و در قزوین ۱۱٫۷ درصد است، اذعان داشت: تاکنون هفت هزار و ۴۴۱ فرصت شغلی در سامانه شغلی رصد ثبت شده است.

مسئول سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به اینکه تاکنون چهار هزار و ۳۰۶ نفر تعدیل نیرو شده‌اند، عنوان کرد: ۱۰هزار نفر در کاریابی‌های استان ثبت نام کرده‌اند که باید برای آنها برنامه ریزی کرد.

این مسوول تصریح کرد: نرخ بیکاری استان همواره در گذشته از سطح استاندارد کشوری پایین تر بوده اما مشکلات و تحریم‌ها در طول سه سال گذشته موجب افزایش ۷ دهم درصدی آمار این معضل اجتماعی شده و وضعیت بیکاری را در قزوین وخیم تر کرده است.

یاری با توجه به موانع پیش روی تحقق اقتصاد مقاومتی در استان قزوین گفت: مشکل عرضه و فروش محصولات و صادرات محور نبودن تولیدات، فرسودگی صنایع و محدودیت آب در بخش کشاورزی از جمله مشکلاتی بوده که استان با آن مواجه است.

وی در پایان با تاکید بر خصوصی سازی برخی پروژه‌ها ابراز کرد: عدم وجود مشوق‌های لازم در واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی و نبود تضمینی برای خرید محصولات از سوی دولت، مسائلی است که باید به آن توجه ویژه کرد.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار