قرار نبود با برجام قله‌ها را فتح کنیم
کد خبر: 117862
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۰۰
رئیس کمیسیون صنایع مجلس عنوان کرد
شاخص : رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه امروز بیکاری به یک معضل خانمان‌سوز در جامعه تبدیل شده است،گفت: بزرگ بودن دولت موجب شده تا نتواند کاری انجام دهد و تنها راهش این است که بخش خصوصی را فعال کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، عزیزاکبریان رئیس کمیسیون صنایع مجلس عصر روز گذشته در جلسه کارگروه رفع موانع و تسهیل رونق تولید که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: حوزه اختیارات استانداران به عنوان نماینده دولت باید گسترده شود و طوری نباشد که برای تصمیماتی که می‌گیرند به همه جوابگو باشند.

وی با بیان اینکه تصمیمات اشتباه بهتر از تصمیم نگرفتن است، افزود: امروز مدیران ما به دلایلی محافظه کار شده‌اند؛ نباید اشتباهات را خیانت بدانیم چراکه در اثر اشتغال‌های فراوان هر اشتباهی طبیعی است.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه امروز بیکاری به یک معضل خانمان سوز در جامعه تبدیل شده است،گفت: بیکاری زمانی حل می‌شود که ما رونق تولید داشته باشیم تا کی قرار است نیرو استخدام کنیم.

۹۰درصد گوشی‌های موبایل از طریق قاچاق وارد کشور می‌شود

اکبریان با اشاره به اینکه دولت ما به اندازه کافی بزرگ شده است، ادامه داد: آقای فانی می‌گفت؛ من ۳۰۰ هزار نیروی اضافه در آموزش و پرورش دارم که اگر این‌ها را حذف کنند من کاری می‌کنم که فرهنگیان به بهترین وضع زندگی کنند.

این مسوول تاکید کرد: بزرگ بودن دولت موجب شده تا نتوانند کاری انجام دهند؛ تنها راهش این است که بخش خصوصی را فعال کنیم.

وی اضافه کرد: باید از تجارب مدیران استفاده کنیم و به آن‌ها نگاه حزبی نداشته باشیم که آیا احمدی نژادی است یا دوم خردادی چراکه دولت‌ها گذرا هستند و نباید مدیران را با اتهاماتی که می‌زنیم خانه نشین کنیم.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه۹۰درصد گوشی‌های موبایل از طریق قاچاق وارد کشور می‌شود، گفت: اگر با قاچاق کالا مبارزه نکنیم این امر برای نظام ما باعث شرمندگی است؛ متاسفانه امروز قاچاق از مبادی رسمی کشور هم انجام می‌شود.

اکبریان با اشاره به اینکه باید از فرصت پسابرجام استفاده کنیم، عنوان کرد: عده‌ای برجام را مدینه فاضله و عده‌ای هم خیانت می‌دانند که هیچکدام آن را نمی‌پذیریم؛ بالاخره زحمت و فعالیت دولت در همین حد بوده است.

 قرار نبود با برجام قله‌ها را فتح کنیم

رئیس کمیسیون صنایع مجلس افزود: شاید اگر دولت دیگری بود ۲ قدم جلوتر یا عقب تر قرار داشتیم؛ در بحث برجام قرار این نبود که ما بخواهیم قله‌ها را فتح کنیم زیرا اصلا چنین امکانی نبود.

این مسئول اضافه کرد: بعد از برجام موفقیت‌هایی داشتیم و بسیاری از کارها هم باقی مانده، باید تلاش کنیم تا از فرصت پیش آمده استفاده کنیم.

وی اذعان داشت: در زمینه بانک‌های بزرگ هنوز مشکل داریم که آن هم از دشمنی آمریکا و اسرائیل با جمهوری اسلامی ایران نشات می‌گیرد که تمامی ندارد.

اکبریان بیان کرد: خیلی‌ها در زمان انتخابات معترض بودند که چرا به برجام رای دادیم، به هر حال ما احساس کردیم که به نفع ملت و نظام است و اگر آن را رد می‌کردیم خودمان را در مقابل جامعه جهانی قرار داده بودیم.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس در پایان افزود: از یک تیم مذاکره قوی برخوردار هستیم که با هدایت‌های مقام معظم رهبری پیش می‌رود و نباید بیش از این اجازه دهیم که دشمن به ما فشار آورد بلکه باید از حق خود دفاع کنیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار