بیکاری مهمترین معضل در قزوین/ مدیران استان اختلافات را کنار بگذارند و مشکلات مردم را حل کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80026
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۱۵
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تاکید کرد:
شاخص : عضو شورای شهر قزوین مشکلات معیشتی، بیکاری، طلاق، سرقت و اعتیاد را از مهمترین معضلات در استان دانست و گفت: همه مسئولان باید با همدلی و همزبانی تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مردم به کار گیرند و از هرگونه اختلاف و حاشیه دوری کنند.

حسین صلح‌جو عضو شورای شهر قزوین و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شاخص در خصوص فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی شهر قزوین گفت: اقدامات عمرانی قزوین در حال حاضر به دو دسته تقسیم می‌شوند، فعالیت‌های عمرانی مربوط به شهرداری و بخشی دیگر که توسط مجموعه‌های وابسته به دولت انجام می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: فعالیت‌هایی که بر اساس بودجه مردمی و شهرداری انجام می‌شود با توجه به پروژه‌هایی که از سوی شورای شهر تصویب و به شهرداری ابلاغ می‌شود انجام می‌گیرد؛ در سال ۹۴-۹۳ شاهد احداث پروژه‌های عظیم عمرانی از سوی شهرداری در سطح شهر بوده‌ایم.

عضو شورای شهر قزوین در توضیح پروژه‌های عمرانی ، ابراز کرد: احداث پل‌های غیر هم‌سطح، پارکینگ‌ها، پیاده‌روسازی و احداث پارک‌های تفریحی در سطح شهر از جمله پروژه‌هایی است که مبالغ قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند.

این مسئول با اشاره به رکود اقتصادی حاکم بر کشور، اظهار کرد: به دلیل نبود اعتبارات کافی تمام پروژه‌های یاد شده از طریق منابع غیر نقدی به انجام رسیده است و اگر همدلی و هم‌زبانی شورای اسلامی و شهرداری در میان نبود چنین اقداماتی غیر ممکن بود.

سهم اندک قزوین از بودجه پروژه‌های عمرانی

صلح جو تاکید کرد: در سال ۹۴ دولت ۲۰۵ هزار میلیارد بودجه تحویل مجلس داده که فقط ۳۵ هزار میلیارد آن به پروژه‌های عمرانی اختصاص دارد و سهم استان قزوین از این مبلغ بسیار ناچیز است ؛ اما این در حالی است که در سال ۹۴-۹۳ مبلغ ۴۰۰ میلیارد صرف پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و اقتصادی در سطح شهر قزوین شده است.

وی با بیان اینکه از امتیازات استان قزوین در دولت فعلی بومی بودن استاندار است، عنوان کرد: آگاهی به مشکلات اقتصادی و فرهنگی استان و تلاش در حل مشکلات از ویژگی‌های استاندار کنونی قزوین می‌باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین حل برخی از مشکلات اقتصادی را وابسته به اعتبارات لازم دانست و افرود: علی‌رغم این‌که استانداری‌ها درآمد کافی ندارند اما استاندار قزوین با نگاهی اقتصادی، تشکیل کادر معاونت‌ها، جلسات و پیگیری‌های مداوم در صدد حل معضلات و مشکلات استان هستند.

بیکاری مهمترین مشکل مراجعین به شورای اسلامی شهر قزوین

صلح‌جو با بیان این‌که ۵۰ درصد مشکلات مراجعین به شورای شهر در زمینه بیکاری است، توضیح داد: از آن‌جا که کاریابی و تامین شغل در حیطه کاری شوراها نیست، متاسفانه کمک زیادی به شهروندان نمی‌شود؛ البته اگر مشکلات اقتصادی و بیکاری در سطح کلان کشور حل شود استان ماهم از این مسئله مستثنی نخواهد بود.

این مسئول با بیان اینکه شوراها و شهرداری‌ها در ایران برخلاف کشورهای دیگر اختیارت زیادی در مدیریت شهری ندارند، ابراز کرد: با این حال تا جایی که اختیارات شورای اسلامی اجازه می‌دهد سعی می‌شود به حقوق شهروندی در زمینه‌های متفاوت و حل مشکلات آن‌ها رسیدگی کنیم.

 مدیران و مسئولان استان اختلافات را کنار بگذارند

وی با خاطرنشان کردن بیان امام خمینی(ره) که فرمودند ” به من رهبر نگویید، من خادم ملت هستم ” گفت: مسئولان و مدیران قزوین بهتر است مسائل حاشیه‌ای را کنار گذاشته و اختلافات را به فراموشی بسپارید و همه توان خود را برای رفع مشکلات مردم صرف نمایند.

عضو شورای شهر قزوین در ادامه مشکلات معیشتی، بیکاری، طلاق، سرقت و اعتیاد را از مهمترین معضلات در استان دانست و افزود: همه مسئولان باید با همدلی و همزبانی تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مردم به کار گیرند و از هرگونه اختلاف و حاشیه دوری کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار