بیکاری و تعطیلی واحدهای صنعتی حاصل ورود کالای قاچاق/ آمار ورود کالای قاچاق بسیار نگران کننده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74345
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۰۲
سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین:
شاخص : سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین با هشدار به ورود بی رویه کالای قاچاق به کشور گفت:آمار ورود کالای قاچاق به کشور بسیار نگران کننده ای است و برای مقابله با این آسیب اقتصادی به کمک مردم نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، محمود احمدی سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: یکی از وظایف دولت و حکومت رصد مسائل مالی به خصوص در امرار معاش و کنترل بازار است که این امر توسط سازمان تعزیرات حکومتی انجام می‌شود.

وی در ادامه با بیان این‌که اقدامات نظارتی فقط توسط دستگاه‌های نظارتی انجام می‌شود، افزود: شنیده‌ها حکایت از این است که تعزیرات حکومتی کار نظارت بر بازار را انجام می‌دهند در حالی‌که وظیفه ذاتی تعزیرات بحث نظارت و بازرسی نیست بلکه رسیدگی به پرونده‌ها و اعمال قانون است.

این مسئول با اشاره به این‌که اولویت کاری تعزیرات برخورد با تخلفات است، گفت: کار نظارت بر بازار به عنوان یک زنجیره است که اگر کار خود را به خوبی انجام ندهند مورد رضایت مردم نخواهد بود.

احمدی در ادامه افزود: در جهت پیشبرد اهداف همکاران ما در گشت‌های مشترکی که به وسیله دستگاه‌های نظارتی انجام ‌می‌شود حضور مستمر داشته و در صورت مشاهده با تخلف کلیه امورات رسیدگی و همانجا حکم اجرا می‌شود.

وی با بیان ‌این‌که این سازمان در استان قزوین با کمترین امکانات و نیروی انسانی یه فعالیت می‌پردازد خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان قزوین از بین ۳۱ استان کشور موفق به کسب رتبه اول در ارزیابی عملکرد کارهای رسیدگی به مطالبات مردم  شده است.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین با اشاره به این‌که رسیدگی فوری و بدون تشریفات به مطالبات مردم در دستور کار سازمان تعزیرات استان است، بیان کرد: طبق آمار سال ۹۳ از مجموع چهارده هزار و ۲۶۱ پرونده ای که به اداره کل محول شده بود بیش از ۹۳ درصد از این پرونده‌ها مختومه شده و در مجموع ۵۲ میلیارد ریال جزای نقدی شدند.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از موارد مهم و حساسی که مردم از سازمان تعزیرات انتظار دارند کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده ها است که با توجه به حساسیت خود سازمان بر روی این مسئله تا حد امکان تلاش خود را انجام می‌دهد.

احمدی در ادامه عنوان کرد: بیشترین تخلفات در سال ۹۳ در بحث کالا و خدمات در مورد عدم صدور فاکتور، عدم درج قیمت و گران‌فروشی بود که پنج هزار و ۶۵۵ پرونده در زمینه عدم درج قیمت، سه هزار و ۵۹۱ پرونده در زمینه گران‌فروشی و ۱۴۶۸ پرونده نیز در مینه عدم صدور فاکتور تخلف داشته‌اند.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین با اشاره به تخلفات در ۶ ماهه اول سال جاری عنوان کرد: تاکنون دو هزار و ۸۳۷ پرونده عدم درج قیمت، یک هزار و ۷۰۳ مورد گران‌فروشی و ۵۵۳ مورد عدم درج قیمت در این سازمان ثبت و رسیدگی شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه تعزیرات به بحث مبارزه قاچاق کالا نیز ورود داشته است ابراز کرد: آمار ورود کالای قاچاق بسیار نگران کننده ای است و عوارض و صدمات ناشی از استفاده از کالاهای قاچاق نیز به خود ما باز می‌گردد چراکه با ورود کالای قاچاق؛ بیکاری جوانان و تعطیلی واحدهای صنعتی حاصل می‌شود.

وی در رابطه با قاچاق کالا گفت: علاوه بر پرونده‌های اصناف ۸۵۱ مورد پرونده در زمینه قاچاق به تعزیرات ارجاع شد که همه مورد رسیدگی قرار گرفتند.

احمدی در پایان گفت: از مردم به عنوان بازرسین افتخاری سازمان تعزیرات خواهشمندیم که با دستگاه‌های نظارتی همراه بوده و از کنار تخلفات بی تفاوت نگذرند تا ریشه این تخلفات در جامعه کلا از بین برود.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار