‎92امین شب خاطره رزمندگان قزوین در غربت و بی‌توجهی مسوولان برگزار می‌شود
کد خبر: 129248
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۲۸
مسوول موسسه فرهنگی هنری مهر عنوان کرد:
شاخص : مسوول موسسه فرهنگی هنری مهر گفت: متاسفانه وقتی به زمان اجرای برنامه رسیدیم مسوولان حتی از کمک‌های حداقلی هم دریغ می‌کنند و مدت‌ها باید پشت درهای بسته آقایان منتظر ماند تا شاید اجازه صحبت به ما دهند.

علی مجابی مسوول موسسه فرهنگی هنری مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: ۹۲‎امین شب خاطره رزمندگان و یادواره شهدای سادات قزوین به مناسبت شام غریبان حضرت زهرا (س) همزمان با نماز مغرب و عشاء در مسجد زینبیه اعظم واقع در خیابان مجاهد برگزار خواهد شد.

مسوول موسسه فرهنگی هنری مهر با بیان اینکه ۹۲‌امین شب خاطره به همت این موسسه و جوانان مسجد زینبیه برگزار می‌شود، افزود: مسجد زینبیه یکی از پایگاه های مهم در دوران دفاع مقدس و خاستگاه بسیاری از شهدا بود که از این مسجد برخواستند و به جبهه‌های حق علیه باطل رفتند.

وی توضیح داد: این شب خاطره ویژه شهدای سادات و فرزندان معنوی حضرت زهرا(س) است و حدود ۱۱۰ شهید سادات قزوین را شناسایی کرده‌ایم که در این برنامه از آن‍‌ها یاد خواهد شد.

این مسوول یادآور شد: موسسه گنجینه مهر آمادگی همکاری با هر ارگان و دستگاهی برای انتشار این طرح که توسط بخش پژوهش موسسه تهیه شده است را دارد و می‌تواند به صورت رایگان در اختیار متولیان قرار دهد.

مسوول موسسه فرهنگی هنری مهر افزود: حتی راویان، مداحان و مجری برنامه هم از نسل سادات انتخاب شده‌اند و در این برنامه از راویانی همچون سید هادی موسوی، حجت الاسلام سید مجید اشکه وری از قم،  سید امیر صادقی از اصفهان و سید حسین حسینی نیز بهره‌مند خواهیم شد.

وی در ادامه با اشاره به عدم حمایت دستگاه‌های فرهنگی استان و مسوولین از برنامه‌های مربوط به حوزه شهدا، گفت: طبق مصوبه کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری موظف به انجام تبلیغات گسترده به منظور اطلاع رسانی ۹۲‌امین شب خاطره و فضاسازی مناسب شهری شده است.

مجابی ابراز کرد: متاسفانه وقتی به زمان برگزاری این برنامه رسیدیم مسوولان حتی از کمک‌های حداقلی هم دریغ می‌کنند و مدت‌ها باید پشت درهای بسته آقایان منتظر ماند تا شاید اجازه صحبت به ما دهند.

این مسوول اضافه کرد: این ناهماهنگی‌ها و عدم حمایت‌ها را نه تنها در این شب خاطره بلکه در برنامه‌های گذشته هم تجربه کرده‌ایم اما به خود اجازه اعتراض و انتقاد در برنامه نداده‌ایم تا فضای معنوی مراسمی که مختص شهدا است از بین نرود.

مسوول موسسه فرهنگی و هنری گنجینه مهر بیان کرد: اما دیگر طاقت این همه جفا در حق شهدا و بی‌توجهی نسبت به برنامه‌های ارزشی را نداریم و می‌خواهیم صدای ما را به گوش مسوولانی که خود را به خواب زده‌اند برسانید.

وی تاکید کرد: شب خاطره رزمندگان و برنامه‌های فرهنگی مربوط به شهدا جزو همایش های سیاسی و اقتصادی نیست و تا کنون اجازه چنین برداشتی را نداده‌ایم اما برخی از مسوولان شهری نگاه دیگری به این برنامه‌ها دارند و امروز که پای کار رسیده‌ایم باید پشت درهای بسته آن‌ها التماس کنیم یعنی شهدای ما تا این اندازه غریب هستند؟!

این مسوول تصریح کرد: اگر شهدای ما نبودند امروز حتی نمی‌توانستیم ذکر یا زهرا (س) را به راحتی در شهرهای خود به زبان آوریم و مراسمی را برگزار کنیم، مسوولان ما کجا هستند؟ چرا تاب تحمل انتقادات را هم ندارند و با برخوردی ناخوشایند با فعالین فرهنگی و ارزشی مواجهه می‌کنند؟

مجابی با بیان اینکه برگزاری شب خاطره رزمندگان و شهدای قزوین از سال ۱۳۷۲ در قزوین آغاز شده است، گفت: وقتی به مسوولان مراجعه می‌کنیم برای ابزارهای تبلیغاتی یا به بدترین شکل این نوع تبلیغات را انجام می‌دهند یا بسیاری از تجهیزات خود را برای درآمدزایی به ارگان‌های دیگر واگذار کرده‌اند.

مسوول موسسه فرهنگی و هنری اذعان داشت: چرا امروز باید کارهای ارزشی در قزوین روی زمین بماند و شاهد مدیریت ضعیف فرهنگی شهر باشیم، برای مثال در ایام محرم شاهد بی نظمی زننده‌ای در شهر هستیم که حاصل همین مدیریت نامناسب فضای فرهنگی شهر است.

وی تصریح کرد: چطور می‌شود که تبلیغ یک مانتو ماه‌ها در خیابان‌های شهر جاخوش می‌کند و کسی هم اعتراضی نمی‌کند اما در زمینه برنامه‌های ارزشی شاهد کم‌کاری و بی‌توجهی هستیم.

این مسوول در پایان افزود: ما از مسوولان استان استاندار، فرماندار، امام جمعه شهر و هر ارگانی که متولی این امور است خواستار رسیدگی به مطالبات خود هستیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار