بی‌حرمتی مزدوران آل خلیفه به نمادهای حسینی +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74755
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱
شاخص : در ایام محرم شهرهای شیعه نشین بحرین در معرض چنین اقداماتی از سوی آل خلیفه قرار دارند به گونه‌ای که می‌توان گفت تعدی به شعائر ماه محرم و آیین عزاداری سالار شهیدان به یکی از اقدامات روزمره رژیم آل خلیفه تبدیل شده است.

 به گزارش پایگاه شاخص، مزدوران رژیم آل خلیفه در آستانه فرا رسیدن ماه محرم پلاکاردهای ایام محرم را جمع کردند.

پایگاه خبری منامه پست روز سه شنبه با اعلام این خبر گزارش داد نیروهای امنیتی آل خلیفه با یورش به روستای دمستان پلاکارد‌ها و پرچم‌های برافراشته شده به مناسبت ایام عاشورای حسینی را جمع کردند.

بر اساس این گزارش، اهالی این منطقه ضمن انتقاد شدید از آل خلیفه، این اقدام را نشانه خوی تروریستی رژیم بحرین و مبارزه آن با آزادی مذهب و عقیده توصیف کردند.

طی سالیان اخیر نظامیان آل خلیفه به نمادهای ماه محرم، پرچم‌ها، پلاکارد‌ها و کاروان‌های حسینی بی‌حرمتی کرده‌اند که این اقدامات در چارچوب سیاست این رژیم علیه اعتقادات دینی مردم به ویژه در ماه محرم است.

مزدوران و نیروهای امنیتی رژیم با حمله به مناطق شیعه نشین، علیه عقاید مذهبی آنان به ویژه نمادهای ماه محرم و عزاداری حسینی نوعی جنگ به راه انداخته و حتی پرچم‌های سیاه حسینی را برمی‌چینند.

در ایام محرم شهرهای شیعه نشین بحرین در معرض چنین اقداماتی از سوی آل خلیفه قرار دارند به گونه‌ای که می‌توان گفت تعدی به شعائر ماه محرم و آیین عزاداری سالار شهیدان به یکی از اقدامات روزمره رژیم آل خلیفه تبدیل شده است.

این اقدام نشان دهنده تفکر طایفه‌ای است که با آزادی بیان مبارزه می‌کند و به زبان زور و خشونت اعتقاد بیشتری دارد، این‌‌ همان منطقی است که ۳۸ باب مسجد شیعیان بحرین را ویران کرد و به ده‌ها حسینیه، مسجد و مقدسات شهروندان توهین می‌کند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از نهادهای حقوق بشری در جهان رژیم بحرین را به نقض حقوق بشر و نادیده گرفتن آزادی عقیده متهم کرده‌‍‌اند.

هزاران نفر از مردم بحرین از اواسط فوریه ۲۰۱۱، با برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز، برکناری رژیم آل خلیفه از قدرت را خواستار شده‌اند.

این اعتراضات مسالمت آمیز به شدت از سوی رژیم منامه سرکوب شده و علاوه بر شهید و زخمی شدن صد‌ها تن، بسیاری از شهروندان این کشور در زندان‏‌ها تحت شکنجه و بازجویی قرار دارند.

بی‌حرمتی مزدوران آل خلیفه به نمادهای حسینی +عکس
.
بی‌حرمتی مزدوران آل خلیفه به نمادهای حسینی +عکس
.
بی‌حرمتی مزدوران آل خلیفه به نمادهای حسینی +عکس
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: ابنا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار