بی‌پدر و مادری «مدرن» کودکان امروز - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80709
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱
شاخص : والدین با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی صرفا به دنبال تامین مسائل رفاهی هستند و این در حالی است که فقط 25 درصد از نیازهای کودک مسائل رفاهی بوده و 75 درصد نیازمند توجه، آرامش و امنیت است.

شاخص نیوز: یک روانشناس گفت: کودکان امروز دچار یک بی‌پدر و مادری مدرن شده‌اند، زیرا والدین با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی صرفا به دنبال تامین مسائل رفاهی هستند و این در حالی است که فقط ۲۵ درصد از نیازهای کودک مسائل رفاهی بوده و ۷۵ درصد نیازمند توجه، آرامش و امنیت است.

مهدی بیاتی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: در حال حاضر به شدت نیازمند یک سازمان تخصصی برای کودکان هستیم تا با سیاست‌گذاری‌های صحیح برای آینده کودکان امروز و جوانان فردا کشور برنامه ریزی کند؛ زیرا در حوزه کودک در کشور بسیار کم کار شده است.

وی افزود: در جامعه دچار خود فراموشی شده‌ایم؛ باید به خود احترام بگذاریم و از زندگی لذت ببریم، اما متاسفانه در ایران برخی از مادرها معتقدند تنها لذت زندگی‌شان، ۵۰ سال از خودگذشتگی بوده است، درحالیکه وقتی به سن ۶۰سالگی می‌رسند با مراجعه به روانشناس مدعی می‌شوند برای اینکه زندگی‌شان شیرین شود، مجبور به تمکین از تمام حرف‌های شوهرشان بوده‌اند.

این روان شناس با اشاره به تاثیر تکنولوژی بر تربیت کودکان گفت: خانواده ها باید بدانند کامپیوتر یک وسیله شخصی نیست و والدین با بی‌توجهی و بدون نظارت برعملکرد فرزندانشان در فضای اینترنت، باعث بروز آسیب‌های اجتماعی و گرایش آنها به انحراف می‌شوند و حتی دیده شده برخی از والدین سواد استفاده از کامپیوتر را ندارند.

بیاتی با تاکید بر اینکه الگودهی در مسائل فرهنگی باید تغییرکند، گفت: باید سازمان‌های مردم نهاد را تقویت کرد، چرا که آنها دغدغه ذهنی دارند و همچون سازمان‌های دولتی در پی رفع تکلیف نیستند.

این روانشناس در پایان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مسائل جامعه ما صدا و سیماست، افزود: صدا و سیما هنوز با ۲۰ شبکه تلویزیونی نتوانسته با یک شبکه ماهواره‌ای رقابت کند؛ درحالیکه اگر بخواهیم در مقابل این شبکه‌ها بایستیم، باید دست از تعصبات خشک و بی‌جا برداریم و در صدا و سیما از شورای مشورتی استفاده کنیم.

منبع: تابناک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار