بی خبری مجلسی ها از متن برجام - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64327
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۱۴
شاخص : عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بر لزوم بررسی دقیق متن جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران با ۱+۵ در مجلس تأکید کرد.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص،عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ، با تأکید بر بررسی متن جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران با ۱+۵، اظهار داشت: هنوز متن اصلی برجام بین نمایندگان مجلس توزیع نشده، اما با این وجود جلسات بررسی نمایندگان در حال شکل‌گیری است و کارشناسان دعوت می‌شوند تا این متن با همه زوایای آن مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: در بررسی متن جمع‌بندی مذاکرات باید توجه داشته باشیم که خطوط قرمز مدنظر کشور در حوزه‌های مختلف مثل برداشته شدن تحریم‌ها، تحقیق و توسعه، رعایت مصالح کشور در حفظ و حراست از امنیت نظام، مباحث تسلیحاتی و بازرسی‌ها و راستی‌آزمایی حتماً رعایت شده باشد، البته به نظر می‌رسد بخشی از خطوط قرمز مورد توجه قرار نگرفته باشد.

نماینده مردم بوشهر در مجلس با بیان اینکه بررسی برجام جزو مأموریت اصلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است، گفت: حتماً بخشی‌هایی از متن برجام را که مربوط به کمیسیون انرژی باشد، طی جلساتی مورد بررسی قرار می‌دهیم، البته کمیسیون ویژه‌ای هم برای بررسی برجام تشکیل خواهد شد تا به‌طور خاص این موضوع را با همه ظرافت‌هایش بررسی کند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار